Ostatní Motokolo (2012)

Vlastník dalisnik
Vloženo 1.9.2012
Aktualizováno 1.9.2012

Přidavný motor k jizdnimu kolu

Přidavný motor k jizdnimu kolu jsem koupil na aukru,jako kompletni sadu na přestavbu kola...hned od začatku jsem chtěl pohon na zadni 8-kolečko s možnosti řazeni,jelikož mam kotoučove brzdy,šla by jen stěži namontovat rozeta a brzda zustala zachovana.Proto sem se rozhodl k vyrobě pohonu na tac kola,před par měsici u nas ještě nebyla nastavba k dostani,nyni už se prodava pod nazvem "předloha řazení s využitím volnoběžky a měniče převodů"

Kolo jsem použil Olpran CHALLENGER.ram je 18" takže tam moturek tak tak vlezl...na klikach jsem chtěl puvodně použit jednokolečkovy "cvrk"ale po namontovani rozet tam byla strašna vule proto sem použil 6-ti kolečko se ktereho sem sundal pastorky a namontoval rozety...tato volnoběžka je ale široka a proto sem shaněl široky střed,boužel takovy nebyl tak puvodni 118mm jsem rozřizl a nadstavil na delku 154mm...na malem pastorku ktery pohani tac jsem udělal takovou zubovou spojku aby bylo možne jezdit i bez motoru a šlo lehce šlapat(protože se spojkou je to šlapani do kopce naročne,toči se totiž vše až ke spojce)

kolo je zatim jen hruba stavba budu ještě upravovat,zatim najeto tak 60km

brnka
brnka napsal 07.10.12 v 21:38

Pěkně upravené motokolo máš další lepší foto

dalisnik
dalisnik napsal 01.09.12 v 20:18

diky hluk děla hlavně to šikme ozubeni od kliky ke spojce(takove svištěni)jinak by ten motor byl celkem tichy

fery251
fery251 napsal 01.09.12 v 18:39

hustýýýý

radek89
radek89 napsal 01.09.12 v 18:18

pěkná práce

amanzes
amanzes napsal 01.09.12 v 18:10

pekné jak je to s hlukem u toho moturku?