Suzuki GS 500E (1994)

Vloženo 26.8.2012
Aktualizováno 9.3.2014

Můj nový motocykl který nahradil MZ150

Honda CBR 600F: Finance

První dojmy - Hned když jsem přijel do Sedlčan a pan vytlačil motocykl z garáže tak mi padla do oka, po nastartování jsem byl překvapen jakej má ten dvouválec zvuk s tím novým laďákem, při zkušební jízde mi bylo jasný že uz si motorku vezmu :)

Motorku bych doporučil pro - Pro motorkáře co přecházej z malých kubatur na větší :)

Doplňky na motorce - Laďěný výfuk, sportovní KN filtr

Zdravím Vás, tak dne 23.8.2012 jsem si pro moje GSo jel do Sedlčan(U Příbramy), měl jsem to 150 km tam, celkem dálka...když jsem si pro něj přijel byl jsem ohromen jejím stavem, fakt nádherná motorka, vypadala ještě líp jak na fotografiích, původní majitel jí vlastnil 6 let a říkal že jí nikdy nepoložil, taky podle toho vypadá, vysrala se mu na tom ojnice takže udělal komplet kliku, ojnice a výbrus, takže novej motor, říkal že dělal pravidelně údržby a než jel tak to nechal 10 minut bežet na sytič aby se zahřál olej, jinak má motorka nalítáno 49 tisíc a je potřeba příští rok vyměnit pneu zadní a udělat údržbu.
UP:25.4.2013 takže po 2tisících kilometrech přidávám moje osobní zkušenosti s tímto motocyklem, je to sice starší babča ale ještě umí ukázat co proto, jelikož předchozí majitel dělal GO motoru tak je podstatě zajetá, do 140km/h má celkem super zátah, co se týče otáček motorka jde krásně od spoda až k 10tisícům otáček, do zatáček jde sama dájí se s ní krásně projíždět zatáčky pod plynem a klopit jí až na hranu, nejvyšší rychlost jsem zatím dal 180km/h víc asi na pořádném kopečku, brzdy bych ohodnotil tak na průměr dva kotouče by byli určite lepčejší :), přední odpružený je dost měký ale dá se to přežít zadní centrál je nastavitelnej takže pohoda, nejvíc co mě na týhle motorce štve že má ještě starej rám né žádnej hliník a na místech kam se jen tak nedostanete tak to rezne , to je asi vše co jsem Vám chtěl říci..jo jinak na podzim bych jí chtěl prodat tak kdo by měl předběžný zájem tak napište

20.9.2012:UP:Čekám na ŘO, díky angíně se vše posouvá o dalších čtrnáct dní
20.9.2012:UP:Najeto prvních 200km a zatím spokojenost :)
27.9.2012:UP:Přišli mi věci na údržbu na jaro 2013 olej od Motulu 10W40 5100ester za 750,-KČ, KN oil filter a vzduchovej filtr mám taky KN ten akorád vyperu a nastříkám Oilem na vzduch filtry ještě musím koupit novou zadní pneumatiku a chci dokoupit plachtu na zimu :)
2.10.2012:UP:Papíry mám dostat ve čtvrtek ale díky tomu že jsem chytil infekční onemocnění a jedu do nemocnice tak se všechno prodlužuje
6.10.2012:UP:Nemoc zase nebyla tak zlá léčím se rychle v pondělí jsem už OKÁ tak už budu moc jezdit, protože papíry mám
28.10.2012:UP:Mám najeto zhruba +/- 1000km za měsíc a půl ježdění
28.10.2012UP:Dneska jsem sundal ventilová víka a změřil ventilové vůle na výfuku a sání byli skoro stejný, vešel jsem se od 0,03 do 0,08mm takže pohodička , ještě jsem musel přetěsnit napínák rozvod. řetězu přes šroubek mi kapal olej...potom chci ještě vyčistit karburátory a udělat podtlaky a na jaře vyměnit olej s filtry který mám připravený.
5.11.2012:UP:Tak dneska obědnám zadní pneumatiku PIRELLI: 140/70 ZR 17 M/C 66H TL DIABLO ROSSO II ...budu dávat do zadu širší :)
25.11.2012:UP:Dnes jsem měl velikou chuť se naposled projet když bylo tak pěkné počasí a 10 celsia, tak jsem suzu vytáhl udělal si menší 120km vyjíždku a když jsem přijel domů tak jsem vyměnil olej a filtr, bylo mi to doporučeno kvůli tomu že přes zimu se usadí všechny sračky v tom oleji na dno vany a na jaře už se všechno nevyleje ven :) a dnes už opravdu ZAZIMOVÁNO :)
1.2.2013 motorka už je zcela připravena na SEZONU
Uděláno..
Výměna oleje a filtru
Vyčistění vzduch filtru
Výměna centrál tlumiče
Výměna zadní pneu
Výměna ložisek v kol
Výměna brzdové kapaliny
Přetěsnění napínáku řetězu - chcal okolo olej
Nově udělaný ráfky
Výměna řetězovky za DID O - RING
Nově nastříkaný svody...To je asi vše
SEZONA:2012 pouze 1500km
SEZONA:2013 začla s 50600km tak uvidíme :)
Takže můj tachometr hlásí k dnešnímu dni něco málo přes 55600km, takže letos mám už za sebou 5 tisíc kilometrů a celkově na mašině kolem 6500km
Hodnocení motorky je následující, výkon mě už celkem omrzel jako né že by nejela ale je to asi jako když sem na MZtě jezdil rok :), sportovní jízda určitě se dá jet ale má to svoje limity a já na něj došel a to byla stupačka , cestování max 200km a to se 2x přestávkami jinak bolí člověka záda, já jel nejvíc 450km a bylo to pro mě jak kdybych byl celý den v posilovně, nicméně motorka je super na naučení každýmu jí doporučuji jednou jsem měl krizovku a ona mě tehdá zachránila :)..
Motorka byla prodána v červenci roku 2013 a nyní šetřím na jinnou a moji zástupci by mohli být...suzuki gsx - r 600/750, honda cbr 600f, hornet 600, suzuki sv 650 :) ale stejnak to vidím na nejdříve červenec :) tak zatím ahoj :)

RepsolGirl
RepsolGirl napsal 11.04.13 v 11:41 10b.

Děkuju Přeju krásnou a dlouhou sezónu... a spoustu šťastných km..

Woky
Woky napsal 25.03.13 v 20:30 10b.

Dávám tiu 1O B.

Kotas_XTZ
Kotas_XTZ napsal 20.03.13 v 20:39 10b.

pěkná

pokemonek-red
pokemonek-red napsal 11.03.13 v 22:05 10b.

Zachovalý a hezký kousek 10b

Honzatuu
Honzatuu napsal 10.03.13 v 20:00 10b.

Super klasika. Hezky se o ni starej a oplati ti to. Rozhodne 10b