Jawa 125 Sport (2003)

Vlastník Kunec
Vloženo 26.8.2012
Aktualizováno 5.7.2015

Jawu jsem koupil 22.8. 2012 s poctivě najetými 23 000 km. 24.8. jsem vyndal motor a 25.8. poslal na Go. Přeci jen po 23 000 už to bylo potřeba.

První dojmy - Tak motor z GO konečně dorazil a šlape jak hodinky :) Zatím jí zajíždím, má nový válec, pístní sadu, komplet novou klikovku rozvoďák a nějaké ty drobnější díly. Dosud jsem s ní jel jen dvakrát do školy a nějaké to projetí v lesích a polích převážně na sněhu. Nepotkal mě zatím žádný problém snad až na ruplé spojkové lanko. Ale jinak jsem s jawinkou naprosto spokojen.

Zkušenosti s Jawou zatím moc nemám , ale hned po Go budu přidávat zkušenosti a dojmy jak jen to půjde.
Stala se mi teď taková nemilá věc :D Motorka nešla vůbec do otáček a šlo hrozně těžko šoupě. Já blbec nad tim dumal 14 dní a až poté mě napadlo povolit šroubek volnoběhu. Po povolení přestaly problémy se šoupětem ale pořád mi to moc do otáček nešlo. Prošel sem vše co šlo a zjistil sem že se nějakým způsobem dostal kousek igelitu na hrdlo sání...

Tak na podzim roku 2014 jsem se rozhodl, že motorku rozeberu tzv. do šroubku a udělám generálku celé motorky, od kyvky přes gufera ve vidlích až po všechny náplně a elektroinstalaci, na jaře jsem konečně vše dal do kupy a je to uplně jiná motorka, tlumiče fungují parádně, dal jsem nový blatník do předu a vypadá to skvěle, elektrika konečně funguje jak má, zadní světlo taky nové, led miniblinkry takže konečně něco co je vidět i na slunci :D a hlavně jsem z jawky vyhodil airbox a místo něho nainstaloval přímý vzduchový filtr, jede to o dost líp a spotřeba se snížila tak na polovinu :)