Triumph Tiger 800 XR (2012)

Vlastník Šlapydupy

Obecné

Motocykl mám: Nový
Pořizovací cena: Neuvedeno
Silné stránky

Je to krásná motorka!!! Je úzká a relativně lehká. Já se svýma 173 cm ji mám pod kontrolou přesně jak potřebuju plus má ještě nastavitelnou výšku sedla - velká výhoda. Hlavně ta nižší poloha pro mě
Silná stránka je motor, jednoznačně. 95 koní dokáže s touhle motorkou uhánět pěkně svižně. S kámošem, co má GS 1200 jsme byli na dovče a neměl jsem s Tigrem problém držet s ním tempo. Další silná stránka jsou pohodlný sedla - jeden den jsme ujeli 670 km a žádnej problém, dokonce ani Baťůžek si nestěžoval
No a ještě výborná ovladatelnost - jízda na Tigrovi je fakt zábava.

Slabé stránky

V podstatě takový drobnosti - ovládání palubního počítače je přímo na přístrojovým štítu, takže když je potřeba změnit nějakej ukazatel za jízdy, tak se k tomu musí člověk natáhnout. A já bych ocenil ještě, kdyby šlo rozblikat všechny čtyři blinkry najednou, ale člověk nemůže mít všechno. Největší nedostatek je, že některý doplňky jsou dost drahý

Moje úpravy

Zatím je tam navíc:
Pádáky (origo) - protože to dává smysl
Centrální stojan - to se taky hodí
Kryt světel (origo)
Kryty rukojetí (origo)
Boční kufry Givi - jsou plastový s hliníkovým víkem, ze záčátku jsem nevěděl, jestli z nich mám mít radost, nebo být spíš v rozpacích, ale po 12ti denní dovče na Sardinii můžu vřele doporučit. Ještě doplním o Top Case
To je zatím všechno, ještě je v plánu Zobák nad přední kolo

Motor

Spojka
Průběh výkonu
Vibrace
Převodovka
Mechanická hlučnost
Zvuk
Spotřeba paliva l/100km 0
Spotřeba oleje l/1000km zatím nevím..

Podvozek

Servisní síť
Dostupnost dílů
Nabídka doplňků
Servisní intervaly
Zkušenosti se servisem Osobní pouze s DK Racing. Zatím je moje zkušenost s tímhle servisem velmi dobrá až výborná. I když zatím vlastně nebylo co řešit viz. Poruchy nahoře

Cestování

Sport

Použité destičky origo
Úpravy motoru Zatím nic
Úpravy podvozku Taky nic
Úpravy brzd. systému Stejně předchozí disciplina
Použité pneumatiky Taky zatím origo

Obecné

Moje závady V zásadě pouze dvě.
První: v den odjezdu na dovolenou na Sardinii motorka po nastartování nedržela otáčky a chcípala. To se stalo několikrát za sebou. S kámošem jsme pak trochu poladili lankem vůli plynu. Náš původní záměr byl takhle zvýšit otáčky volnoběhu, ale jak jsem pak po konzultaci v DK Racing, odkud můj Tigr je, zjistil, tak otáčky jsou regulovány elektronicky. Takže šlo opravdu pouze o seřízení vůle plynu. Nicmeně problém s chcípáním zmizel.
Každopádně výsledek je takovej, že to nebyla závada, ale vlastnost - v jednoduchosti: někde tam v motoru je čidlo, který určuje ty otáčky a když je od bláta třeba, tak je zmatený a v důsledku toho pak blbnou ty otáčky. Řešení podle servisáka v DK Racing je zkrátka to startovat opakovaně, dokud nedostane rozum. To čidlo, ne ten servisák ;-)
A druhá, pro mě nepochopitelnější: ulomené držáky blinkrů - dvakrát se mi stalo, že motorka stála, když jsem odcházel, tak bylo všechno v pořádku a jediná jakákoliv část nebyla ulomená. K motorce zároveň neměl a nemohl mít nikdo přístup. A když jsem k ní druhý den přišel, tak byl ulomený blinkr. Nejdřív pravý přední a pak levý zadní. Takže mě čekají ještě dva.. Naštestí se to dá řešit, aniž by člověk musel kupovat originál za 1378,-. Druhovýroba asi za 400,-, ale je potřeba to trochu poupravit a vykuchat ten původní kvůli konektorům. Každopádně taky vyřešeno ;-)