Honda CBF 1000 (2010)

Vloženo 13.8.2012
Aktualizováno 16.6.2015

prekvapenia pokracuju :o)

Vloženo: 29.08.2012, Uskutečněno: 29.08.2012, Zhlédnuto: 11x

tak som dnes prvy krat vytiahol CFBku na Babu (pre neslovakov Pezinska Baba, kusok za Bratislavou, oblubeny usek pre motorkarov).
Cestou tam som si povedal ze sa nebudem trepat cez Stupavu a ten kusok po Lozorno kde zacina pekna cesta strihnem po dialnici. Ked som si to uz fical svojich standardnych dialnicnych 135 km/h, napadlo ma skusit ako sa da zalahnut za ten turisticky stit ked je v najnizsej polohe. Toz som mierne potocil heftom a sklopil sa na nadrz. Prvy dojem, sakra tu na cloveka ale ze VOBEC nefuka... mal som pocit ze stojim na mieste... tak som tocil sulec dalej, ale ono sa nic nedialo. Uz ked som si vravel ze tu padla kosa na kamen a do vyssich rychlosti to proste netaha, napadlo ma kuknut na tachometer. Ta 35ka na konci zostala, ale ta jednotka pred nou sa nejak zahadne zmenila na dvojku... hm... to som teda fakt necakal... ked som sa zdvihol z poza stitu tak to bolo jasne hned Koli tomuto som vsak z domu nesiel, a kedze som mal na sebe turisticke Macna handry a ne kombinezu, radsej som sa zasa vratil k legalnejsim rychlostiam Ale kazdopadne zaujimavy poznatok CBF na dialnici evidentne nema problem.
To sa uz ale priblizilo Lozorno a ja som mohol opustit dialnicu a zacat si uzivat krasne pokrutenych cesticiek kde je radost ist na masine. To hlavne ma vsak este len cakalo. Vychadzam z Perneku a cesta zacina stupat smerom k Babe. Nevediac co mam cakat volim opatrnejsie tempo a v prvych zakrutach pozorne sledujem ako sa masina sprava... Po prvom 180 stupnovom vracaku sa mi v mozgu vypinaju vsetky analyticke funkcie a ja si uz len uzivam preklapanie zo zakruty do zakruty a skerim sa pri tom do helmy ako nekrofil v marnici . Tato masina proste zakruty MILUJE. Vdaka uzuckej 160ke v zadu pada do zataciek uplne sama a krasne sa necha na vyjazde vyviezt pod plynom vstriec dalsej zakrute... cista parada. Velmi ma potesili aj pneumatiky, nakolko som k turistickym BT21kam nemal moc dovery, no ukazalo sa ze drzia uplne bez problemov. Celkovo mam pocit ze CBFka tak nejak zjednodusuje cele to motorkovanie na uroven kedy si clovek uz len cisto uziva jazdu a pritom ide o dost rychlesie nez by sa mu na prvy pohlad zdalo. Zakazdym ked som okom zavadil o tachometer, bolo tam minimalne o 10km/h viac ako by som cakal.
Cestu domov som od Lozorna strihol zsa po dialnici, no napriek tomu spotreba na tomto minivylete skoncila na 5l/100km. Ked vezmem do uvahy tu vypalovacku po dialnici a to, ze na Babe som tiez celkom svizne tocil plynom, je to velmi mily udaj.

• Sezona 2016 je za dverami :o)

Tak dnes som bol vyzdvihnut masinu od mechanika, pripravena na sezonu, nedockava vrhnut sa na cestu a papat kilometre :-D

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.03.2016
    Uskutečněno: 08.03.2016
  • Co mobil dal

zopar foteciek co som vyhrabal z mobilu :-D

Typ: Reportáž
    Vloženo: 25.05.2015
    Uskutečněno: 25.05.2015
  • Difi Sierra Nevada PRO

Tak som si na novu sezonu urobil radost a obdaroval som sa novou bundou Difi Sierra Nevada PRO. Zatial som z nej velmi nadseny, no uvidime ako splni moje ocakavania pocas leta. Po sezone napisem ako sa jej darilo :-D .

Typ: Koupě
    Vloženo: 13.03.2015