ČZ 250/513 (1985)

Vlastník Ninja73
Vloženo 11.8.2012
Aktualizováno 16.8.2012

Stará klasika na které jsem strávil mládí. Člověk musí být fanda pro takový stroj.. :)
prodaná

Koupil jsem si ji když mi bylo asi 13 let . Nějakou tu motohodinu už jsem naježděnou měl a na motokros jsem si vždycky přál tenhle stroj... Prvotní nadšení bylo úžasné, silná mašina s velkým motorem.. To jsem jako děcko žral.. !! Později až jsem jezdil motorkoss dýl a dýl, tak jsem si začal všímat těch nedostatků.. Velký výkon byl ale jen při opravdu vysokých otáčkách, čili když jsem potřeboval podržet, tak ten výkon k dispozici nebyl a já často skončil v příkopu.. Na tak těžký stroj velmi slabé brzdy.. Zadní tlumiče byly otřesné a za ty 4 roky co jsem ji měl jsem na ní ty tlumiče měnil asi 3krát.. Zrepasovat by už ani nešli.. Přední tlumiče jsem měl velmi rád.. Na to jaký to byl ročník tak byly řešeny dle mého velmi precizně.. Pochvaloval jsem si nejen jejich velký zdvih, ale hlavně možnost nastavení tuhosti díky dofukování.. Starty byly horší hlavně za studena, ale jak se zahřála tak to bylo všechno OK.. !! Zbožňoval jsem ten její plechovej zvuk co trhal uši.. :D V podstatě za ty 4 léta ježdění jsem jen měnil spotřební díly a nějakej ten tlumič.. Jinak do motoru jsem sáhnout nemusel.. Sloužila dlouhou dobu a bylo na ní víc radosti než povinností.. Ale nakonec musela pryč.. S motokrosem jsem skončil a chtěl jsem něco na cestu a do školy.. Pořídil jsem si Endurko YAMASAKI YM 125.. Oproti této 250- ce to bylo otřesné.. ale Náklady a provozní cena byla mnohem lepší a tak jsem byl spokojen.. Na tento stroj mám jen ty nejlepší vzpomínky.. A pevně věřím že ještě někdy takový stroj do rukou dostanu.. a nejlépe si ho sám zrenovuju..

deda1
deda1 napsal 17.08.12 v 11:32