ČZ 175/487 (1984)

Vlastník Pavel_175_487
Vloženo 4.8.2012
Aktualizováno 4.8.2012

Moje Čz 175/487 je celkem ve slušném stavu. Lak už má své za sebou, stejně jako některé díly (chromované díly atd.), ale motor po generálce a výbrusu šlape jak hodinky. :)

S tímto motocyklem jsem moc velké problémy neměl. Když mi bylo 14let, tak jsem otce ukecal, aby mi koupil nějakého fechtla nebo něco podobného a místo toho mi koupil čezetu 175. Samozřejmě jsem byl nadšen, tak jsme ji hned dali do provozu (vyčistili jsme karburátor, trysky a koupili nový vzduchový filtr) a už jsem se učil jezdit.

Po roce začal zlobit motor, tak jsem vyměnil všechny ložiska, startovací segment, 4. převodové kolečko, řetězové kolečko, spojkový koš i s lamelami a samozřejmě se dostalo i na výbrus válce a klikovky. Poprvé když jsem na ni sedl po generálce motoru, tak přišel strach jestli jsem udělal vše dobře a jestli vůbec pojede. Nacepoval jsem karburátor, 3krát jsem prošlápnul bez klíčku a pak bez přidání plynu naskočila a šlapala jak hodinky. Po pečlivém zajíždění (po 1000km) jsem konečně mohl vyzkoušet co umí.

Na svojí váhu má velmi dobrý výkon. Má velmi dobrý tah, krásně drží na asfaltu a jak říkám ,,Tuhle motorku nic nezastaví! ". Na to že je tato motorka silniční, tak se sní dá jezdit skoro všude a z vlastní zkušenosti vím, že i na polních cestách se sní dobře a pohodlně jet. Co se týče vibrací, tak ty mi ani nějak nevadí, spíš mi vadí elektrika, protože to "prase" co to mělo přede mnou, tak ji celkem převrtalo a polovina věcí nefunguje (přední světlo, blinkry, kontrolka neutrálu a blinkrů atd.).

S tímto motocyklem jsem zažil hodně krásných chvil někdy i špatných, když mě třeba nechali 10km od domova kladívka, ale i přesto bych ji neprodal. Nejen proto že to je skvělí stroj bez velkých poruch, ale i proto že s ní zažívám krásné chvilky a i po 10 000km mě to s ní ještě baví a "skoro" vždy mě dopravila z bodu A do bodu B :)

Pavel_175_487
Pavel_175_487 napsal 05.08.12 v 15:18

477 je taky dobrá a spolehlivá, když si ji vymazlíš jako já

MimoCZ
MimoCZ napsal 05.08.12 v 08:39

Myslim, ze to byly hodne spolehlive stroje s vykonem tak akorat. Ke me se dostala starsi sestricka 477, tak doufam, ze po zime si uziju spoustu legrace

Pavel_175_487
Pavel_175_487 napsal 04.08.12 v 22:47

lak a chromy se budou dělat v zimě jinak díky

Milan1963
Milan1963 napsal 04.08.12 v 18:45

Za ty peníze dobrá koupě. Dal bych jí ale lepší lak i chromy a byla by jako nová. I tak posílám desítku.