Yamaha YZF 1000R Thunderace (1997)

Vlastník Thunder
Vloženo 29.7.2012
Aktualizováno 17.11.2015

Thunderace byl takovej můj splněnej sen

První dojmy - Že ace tahá od spodku až do vršku lineárně, bez znatelnýho zátahu ve vysokých otáčkách. Hned mě štval nízkej štítek, přes kterej jsem viděl jen půlku budíků.

Po FZR 600 jsem si ho koupil. Pamatuju, že když ho začli v 96 dělat - to mi bylo 15, hned jsem věděl, že ho jednou chci mít. No šel hned na seřízení karbců a ventilů, vyměnit olej a už jsem se na něj nemohl dočkat. Koupil jsem si na ní laďenýho remuse a gripy yzf. Oleje si vzal tak kolem půl litru na tisíc, při střelbě i víc. Radši jsem ho vozil sebou pod sedačkou a dával jsem hustší 20w50. To byla jediná taková nepříjemná věc, jinak jen a jen spokojenost. Byla hodná, předvídatelná, obratná a celkem pohodlná. Jela jak z praku a brzdila dost slušně. Někde jsem tu četl, že si někdo na brzdy stěžoval, což já nechápu. Stačil jeden prst. Měl jsem ho dva a půl roku, ale najel jsem na něm jen 3500km, protože jsem začal stavět. Za tu dobu bez jediný závady a ikdyž to byla vysněná mašinka zase přišlo to nutkání po změně a zkusit něco jinýho. Začal jsem koukat po zx7r.

Thunder
Thunder napsal 14.01.13 v 22:02

Dík ta mě taky dost bavila, ale sedma víc

O.X.H.
O.X.H. napsal 14.01.13 v 21:49 10b.

Taky fešná. 10