Suzuki GS 500F (2006)

Vlastník Fullgas1
Vloženo 26.7.2012
Aktualizováno 16.12.2014

Vloženo: 01.09.2013, Uskutečněno: 31.08.2013, Stav tachometru: 24200 km, Zhlédnuto: 27x

Tento rok som sa rozhodol vynechať návštevu GP Brna. Ako náhradu som si zvolil SIAF 2013 na letisku Sliač. Najväčším lákadlom nielen pre mňa bol Sukhoi SU-27. A práve ten rozhodol o tom že GP uvidím len v TV po 19 rokoch... Trasu som zvolil jednoznačne čo najrýchlejšiu - čiže diaľnica z NR až priamo k letisku. Počasie bolo slnečné ale chladné. Vyrazili sme s manželkou a menším meškaním oproti plánovanému odchodu, preto som po pripojení na R1 zvolil odvážne tempo reálnych 130km/h (tacho cca 150km/h). Priznám sa že Súza toho mala miestami plné brejle, ale držala sa statočne. Dokonca sa mi podarilo dobehnúť kolegu na nejakej väčšej mašine a tak sme spolu išli až do Zvolena kde ja som musel tankovať, pretože "vražedné" tempo riadne skrátilo dojazd. Príjazd na letisko a parkovanie bolo úplne bez problémov, pretože parkovisko pre motorky bolo hneď pri vstupe. Program a organizácia bola na špičkovej úrovni po celý deň. Odjazd už taký príjemný nebol a ukázala sa aj výhoda malej a ľahkej motorky. Kde sa kolega na R1 nezmestil ja som prefrčal bez zaváhania. Cesta domov bola po rovnakej trase ale už príjemnejším tempom. Diaľničné tempo pre malú Súzu nieje to pravé ani pri sólo jazde, vo dvoch s nejakou bagážou a slušným protivetrom siahala až na dno svojich síl čo sa prejavilo aj na spotrebe oleja. Na cestovanie vo dvojici to proste nieje. Chýbajú kone a newtonmetre. Nabudúce diaľnicu obídem oblúkom. Na Bundeske sa Súza cíti príjemnejšie. Najazdených 280km s priemernou rýchlosťou 100km/h.

• Výmena brzdovej kvapaliny

V prednej brzdovej sústave bola kvapalina o niekoľko odtieňov tmavšia ako v zadnej a aj tá v zadnej bola tmavšia ako je nová, tak som to premumpoval za novú. Robota na pol hoďku, takže za mesiac to spravím ešte raz aby s

Typ: Údržba
    Vloženo: 09.05.2014
    Uskutečněno: 09.05.2014
  • Výmena oleja a filtra

Výmena oleja shell za ELF 10w50 moto stx API SJ JASO MA2. Po naštartovaní je motor o niečo tichší. A samozrejme to pridalo 10k :-DD

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.09.2013
    Uskutečněno: 14.09.2013
  • Výmena pneu a zazimovanie

Október je mesiac už dosť chladný a tak som sa rozhodol moto ďalej netrápiť ranným studeným štartovaním. Moc jej to nesvedčí. Ešte som stihol prezuť na nové Dunlop GT 501 a po krátkom presune do vyhrievanej garáže môžem

Vloženo: 11.10.2012
    Uskutečněno: 10.10.2012