ČZ 180/487 (1997)

Vlastník michal19
Vloženo 24.7.2012
Aktualizováno 25.7.2012

Tato motorka jako celek vlastně nikdy ve Strakonicích nevznikla. Je totiž sestavena z nových a použitých náhradních dílů. Celý "projekt" trval asi tři roky a dnes je konečně hotová.

Co o ní napsat? Na začátku jsem si říkal, že mám dost náhradních dílů a že by to možná vyšlo na další motorku, to byl zásadní omyl. Následovalo jejich nekonečné shánění. Díl po dílů, různé drobnosti. A jelikož jsem od začátku chtěl, aby se co nejvíce podobala sériovému provedení tak jsem měl co dělat. Také jsem čas od času válčil s financemi. Kolik doopravdy stála radši ani nepočítám.
Je to model který jsem si obzvlášť oblíbil i když všechny ČZ jsou skvělé. Krásný unikátní design, je vcelku spolehlivá, opravit lze téměř všechno svépomocí také dost dílů je totožných s jinými modely. Jednoduše má mnoho kladů a zárověň jde o krásný kousek české dovednosti. Jadiné co se dá vytknout je kvalita některých náhradních dílů, které se musí dodělat doma (tzv. DODO systém).
Mnoho lidí mě od toho odrazovalo, o to víc jsem rád že jsem to celé dotáhnul. Také nesmím opomenout ty, bez kterých bych to jen těžko kdy dokončil, mé rodiče a prarodiče.
Celého procesu přes všechno vynaložené úsilí vůbec nelituji.

IVO78
IVO78 napsal 28.06.22 v 08:50 9b.

czesc piekny motorek wlasnie taki nabyłem i odnawiam mozesz mi podac kod lakieru?

Ludwei
Ludwei napsal 31.10.13 v 14:10 10b.

Jak z fabriky. Perfektní za 10b

michal19
michal19 napsal 16.08.12 v 20:49

Díky, ten pocit se dá jen těžko definovat. Je to z velké části nadšení a zároveň nesmírná úleva že už je "konec"

Vlasťák1973
Vlasťák1973 napsal 12.08.12 v 12:09

Nádherná práce sice to asi nebylo jednoduché,ale zas ten pocit po dokončení musí být bomba.

Alescezeta175
Alescezeta175 napsal 28.07.12 v 11:16

...že jsi se vrhl do stavby celé ČZ úplně od píky. Velice dobrá práce! Jasných 10 bodů!