Simson S 51 Enduro (1989)

Vlastník djangi
Vloženo 22.7.2012
Aktualizováno 27.1.2013

Simson za pár šupů na dojíždění do školy/práce/města na nákup ideál :)

První dojmy - Po prvním pohledu nastalo docela zklamání, čekal jsem, že po prvním majiteli bude vypadat lépe, ale po tom, co jsem se svezl mě mile překvapil =) ručička na tachometru rychle dosáhla hodnoty 70km/h a tah motoru byl na svoje stáří a najeté kilometry hodně okouzlující. Neváhal jsem tedy a už jsem si to brnkal směr domů.

3.listopadu 2012 Prodáno maníkovi do Paskova. Snad bude sloužit stejně parádně jako mě a Simáku u něho bude líp. Budeš mit chybět kamaráde...

25.října 2012 Motor už má natočených 27 000km. Takže společných už 4500km, za 3měsíce to je paráda

20.září 2012 Tak se mi potvrdilo moje očekávání, že motor je už 25 715km bez jediné GO či výbrusu! Válec je pořád jak kdyby včera vyjel z linky (kompres vynikající) akorád GO už by byla na místě... No zima bude dlouhá, tak co :)

17.září 2012 Pokořeno společných 3000km.

12.září 2012 Po posledních jízdách ve 2 do školy a ze školy se mi zdá, že se motor podstatně ochotněji vytáčí, tak nevím Jinak jsem pokořil V-Max, který byl 75km/h. Ve dvou jednou ze školy jsme to rozparádili na 80km/h (samozřejmě kopcem dolů )

11.září 2012 Tak odedneška máme spolu už celých 2500km a pořád to je víceméně o tom dolít mix a jet fakt krása. Nemluvě o tom, že motor už klape 25000km bez jediné GO (dokonce možná i výbrusu).

9.září 2012 Zjistil jsem, že ten simák žere ještě míň než jsem si myslel. poslední nádrž jsem vyjezdil stylem vytáčení a hnaní, občas i ve dvou a spotřeba na to co?! No přenádherných 2,23/100km!

patt_01
patt_01 napsal 27.09.14 v 09:51

Pracovní simson je nejlepší :) mám taky jendoho takovýho olezlýho a ten chodí jak hodinky a nikde mě nenechal, akorát že tam má motor 29tis bez GO :) a jezdí se stylem, full gas :D

djangi
djangi napsal 11.01.14 v 22:53

No moje to byla teda az 3. Pojizdna motorka, ale je to tak :) teda pokud se neprisere neco v elektrice, tu pavucinu, co soudruzi nemci vymysleli -.-

patt_01
patt_01 napsal 11.01.14 v 20:06

Hezký, moje první mtoroka byla taky simson, najel sem na něm asi 13tis km, motor původní, najeto 28tis poctivých bez výbrusu, pak sem ho předělal na 70tku... Nikde mne nenechal - simsoni sou perfektní strojky :)

djangi
djangi napsal 12.09.13 v 20:36

jak říkáš krom elektriky je to udělané parádně, ale asi právě kvůli ní mám raději fichtla a to i přes to, že jsem elektrikář, holt na cestě už je jedno, jestli na to mám papír nebo ne, ale jak nemáš sebou náhradní tyristory apod. tak máš po prdeli :) Když jsem letos jel na Melecháč na fichtlu, tak i přes to, že se mi zdálo, že jede hůř, tak se mi cestovalo příjemněji, takže Simson zůstane asi už jen nostalgie ;)

Telďas
Telďas napsal 10.09.13 v 17:40

pěkný simson a pěkně vedený profil co bych za to dal mít místo fichtla simsona pořád jsem zaviděl kamarádovi a pořád jsem si ho musel pučovat jak se na tom člověk sveze tak to nepustí je to srdeční záležitost na tu dobu a i dodnes je to skvěle technicky vymyšlené(až na tu elektriku )...škoda ,že jsi ho prodal snad se k němu vrátíš