Jawa 660 Sportard/Adenium (2012)

Vlastník Olísko
Vloženo 17.7.2012
Aktualizováno 5.2.2019

Vloženo: 10.03.2013, Uskutečněno: 10.03.2013, Stav tachometru: 1204 km, Zhlédnuto: 98x

Nemám sice moc najeto,ale přesto jsem zjistil jednu věc .Jawy 660 nemají exspanzní nádobu na chladící směs.Po každé delší jízdě ,po zahřátí chladící kapaliny si chladič přepadovou hadičkou odfoukne.Protože nemá exzpanzní nádobku, tak plive pod sebe na zem.Tím pádem ubývá chladící kapalina.Po delší jízdě toho v chladiči chybí docela dost.Proto jsem se rozhodl nějak vymyslet exspanzní nádobu, co mají ostatní dobré motorky.Podle příkladu týpka, co má 650de Style Skinsharp http://www.motorkari.cz/motorka/?mid=77725 , jsem dodělal expanzku z nádobky na elektrolit do baterie, co jsem kupoval na bývalé čínské moto.Drobátko jsem měl problém nalepit na plastovou nádobku hrdlo na hadičku,která je napojená na přepad pod výčkem chladiče.Hliníkovou trubičku a plastovou nádobku,jsem měl problém slepit.Kdyš mi to pořád prosakovalo,tak jsem se už nasral a našel jsem doma plastový kolík z hrabí na seno.Provrtal jsem do něj díru upravíl průměr na hadičku a slepil nějakým stavebním silikonovým lepidlem.A kupodivu drží.Funguje to náramě.Po zahřátí chladící kapaliny se zvýší tlak v chladiči přizvedne se v hrdle chladiče ventil a neodfoukne si pod sebe na zem ,ale právě do té expanzky a tím padem neubyde chladící kapalina a ještě se dopustí v případě ,že jí je v chladiči málo z expanzní nádoby.Myslím si ,že by tohle zvládli i v Jawě.Proč neustále doplňovat chladič ,tím pádem i nempznoucí směs,když to jde jednoduše vyřešit.

batmo (0) napsal 10.03.2013 v 14:54

kvalita vyroby jawy kroutim jen hlavou za ty penize co stoji nova teda pekne zmrsena se divim ze jsi do toho sel ja bych odvahu nemel je az drzost s takovou motorkou prijit na trh

• Rok 2019

Rok 2019 V lonském roce najeto 5200km.Přes zimu jako vždy výměna oleje ,filtru,promazaní lanek.Letošní konec sezony na můj vkus dost brzo, už září po podzimním setkání u Korfbalisty v Chřenovicích. První vyjížďka ovšem

Vloženo: 24.02.2020
    Uskutečněno: 24.02.2020
  • Rok 2018

Jako každoročně souhrn toho co se stalo.Zimu nebo spíš předjaří používám jako jediný servisní čas na to udělat něco na Adeniu.Takže jako vždy Olej Mogul svíčka Brisk,zadní guma Mitas,destičky přední Goldfren.Desky Goldf

Vloženo: 05.02.2019
    Uskutečněno: 05.02.2019
  • Rok 2017

https://www.youtube.com/watch?v=rX521Qckky4 Ohlédnutí za rokem 2017 :-DD Minulý rok změna zaměstnání a tím pádem i míň času na Jawu. :-( 5000 km žádná sláva.Žádná oprava, žádná závada jen servis :-P ( každou zimu v

Vloženo: 19.03.2018
    Uskutečněno: 19.03.2018