Jawa 350 Tramp (2000)

Vlastník skinsharp
Vloženo 16.7.2012
Aktualizováno 4.3.2015

trampík je suprová Jawka stala se mou srdeční záležitostí priznávam že občas se oběví nějaká ta moucha ale nic co by si aspon trochu vzručnej člověk neudělal doma a ad sem vyrazil na jakou koliv cestu nikde mně nenechala

První dojmy - první dojmy je to celkem vysokej stroj s vysokým těžištěm ideální maximální rychlost do 110 km vh ale vytáhl sem zní 150 spotřeba oproti starším modelům ze starším typem karburátoru je spotřeba o dost nižší jezdim běžně za 4-5 l na 100km ale kdybych se snažil tak 3-4 l

Motorku bych doporučil pro - Určitě pro srdcaře, díky hranatý kyvce a 21palcovému přednímu kolu celkově vyšímu těžisti je tramp i pro někoho kdo rád vychutnává svezení i v terénu

Doplňky na motorce - boční kufstry, vyhřívané rukojeti, padací rám. přimazávání oil- master.

tramp je mašina pro lidi kterejm nevadí vibrace motoru při vyšších otáčkách a někoho kdo se nebojí občas zakleknout a vyměnit lanko nebo preventyvně překontrolovat běžný věci. Zastavam se toho že u trampa platí jak se k němu chováš tak on se tobě odvděčí, nemyslim to špatným slovasmyslem. K začátku roku 2013 sem na něm najezdil cca 20 tisíc km a za tu dobu mně nic vážnějšího nezradilo. Z jeho hystorie oprav od koupě kdy mněl mít 11 tisíc km což se ukázalo jako blbost jelikož po koupi vylítávali rychlosti. takže GO motoru při kterém mi bylo řečeno že ten motor má za sebou daleko víc tisíců km. investice 9300 kč bez víbrusu. Během těch 20000 km 3X spojkoví lanko 1x brzd destičky v zadu 1X čelisti a v lonském roce přední vidlice 3500 kč a to jen z toho důvodu že jeden z majitelů předemnou přidělal doma dělané nástavce vidlic umístěné v brejlích. z toho vyplynulo že vidlice který sou dymenzovaný na nákou páku a tlak, dostávali daleko věčí zátěž. Nejen že se vyjebali kluzáky ale hrozil ošklivej ůraz kvůli těm nástavcům. Další důležitá věc je udělat si kryt cívek pod nádrží jinak při průjezdu vodou to na ně stříká a dochází ke zkratu na jeden z válců. Předělal sem si padáky ze staršího typu abych chránil motor při pádu a to až po jednom pádu který sem absolvoval v 90k v h. U pneumatik sem došel k tomu že mi nejvíc vyhovuje ve předu mitas E-08 a v zadu oryginál mitas E-03 (jen musim počítat s užším rádyusem ten sem právě při tom pádu překročil) Spotřeba se od normální až po svižnou jízdu phybuje 5-6 litrů a přez oilmaster mi do motoru proudí jedině husqarna olej . Na cestování mám jedinou výhradu musí se počítat s tim že každejch 100 km nabo jednou za hodinu je potřeba zastavit a nechat zklidnit precizně rozvibrovanou zadnici. Na nákej těžkej terén to neni ale když mně omrzí silnice a sjedu na nákou polnačku nebo lesní cestu tak si to užívam, ale podle mně úplně nejideálnější cesty pro trampa sou vesnický silnice zatáčky a tak. Jak příde dlouhej hlavní tah tak mi tam chybí 5ka a vyšší výkon. Trampa sem si zamiloval může někdo nesouhlasit ale podle mně je to spolehlivej jednoduchech a dobře udržovatelnej stroj (ten z mojí do jiný garáže za žádnou cenu nepude) SORRY ZA GRAMATIKU !!!
V sezně 2013 jsem si ještě udělal radost a neviným nápadem jsem přišel jak si za pár peněz udělat krutě dobrý kufry zatím kam jsem s nima přijel tam jsem sklízel úspěch. Všechno spočívá na lítosti vyhodit válečný U.S.A. kanistr tak sem sehnal bráchu a vzniklo to co na fotkách

tramp57
tramp57 napsal 03.02.14 v 11:50

Zdarec kolego, sedláš nejlepší motku co znám
Za skvělý výběr a věrnost značce máš dalších 10 bodíků

Dolin
Dolin napsal 25.10.12 v 08:52

Tramp je super stroj.Viděl jsem to live a udivilo mě jak je to velké ta motorka.
10b

Zx-10RCarlos
Zx-10RCarlos napsal 31.07.12 v 09:29

Moc pěkná motorka . Oceňuji věrnost k české značce. Přeji spoustu km bez závad a nehod. Uděluji ti 10bodiku. Snad se ti moje Jawka také bude líbit a nějaký ten bod od tebe dostanu .

Milan1963
Milan1963 napsal 17.07.12 v 04:34

Jo ta čeština, i,y...ale jinak dobře, že jezdíš. Mrkni na www.Volné setkání jawařů, za 14 dnů máme sraz. Tam se jezdí jedině na čs. motocyklech.A Trampovi 10 bodů.

skinsharp
skinsharp napsal 16.07.12 v 21:49

a v čem je problém? v tom že nejsem učitel češtiny