Benelli TNT Sport EVO (2008)

Vlastník janyh
Vloženo 8.7.2012
Aktualizováno 11.3.2015

Splněný sen! Asi tak lze nejlépe vystihnout moje pocity k téhle krásné italce.

První dojmy - V jízdních vlastnostech naprosto dokonalá motorka pro sportovně založeného jezdce. Rychlé reakce na otočení plynu, přesné řazení a ovladatelnost jakou má tahle motorka jsem na žádné jiné nezažil.

Motorku bych doporučil pro - Motorka je určená pro vyjetého motorkáře, kterého baví tahat pořádně za heft, lítat po zádech a dobržďovat po předním kole. Pro člověka co má vkus a nespokojí se s průměrem. Takže asi tak pro 3% motorkářů na našich silnicích :D

Sposa italiano! Tahle temperamentní krasavice mi opravdu učarovala a já když se na ní jedu svézt zažívám pocit dokonalé radosti a štěstí.

Tahle motorka je opravdu vyjimečná. Je to pravý italský hřebec. Ryzí průkopník kategorie sepernaked. V době kdy japonci vyráběli ty svá usmolená přetěžká CéBéčka, GSX a Zetka byl snad nejblíže TNT jen další člen italské provenience a to Brutale. I tohle je suprová motorka, která má ty příslovečné "koule" Ale když je postavíte vedle sebe, tak vedle Benellky vypadá Agusta jako chudý příbuzný. Designově je tahle Benellka propracovaná do sebemenšího detailu a ani po třech letech se mi neokoukala.

Neumím říct nakolik jsou nové stroje typu SuperDuke 1290, nebo Agusta Dragster lepší. Neměl jsem tu možnost je vyzkoušet. Ale co se týká srovnání Speed Tripa 1050, Brutalky 1090 nebo Monstra S2R, tak je vždy a ve všem před nimi.

Určitě to není jediná mašina na světě a je spousta jiných co za to stojí. Ale když se i podívám do inzercí na nabídku motorek v kategorii kolem 150-180 tisíc (cena ojeté 7let staré Benellky v roce 2014) tak nenajdu nic co by se touhle motorkou mohlo srovnávat.

Možná jsem i zaujatý, ale tahle mašina pro tu zaujatost prostě stojí.

Co je ale její velká nevýhoda je servisní zázemí. Široko daleko je nikdo nedělá a i pro primitivní odmazání intervalu na olej člověk musí jet 200km.
Ale holt nic nemůže být úplně ideální.

janyh
janyh napsal 04.08.13 v 09:49

Děkuju :)

Petta
Petta napsal 01.08.13 v 10:45

Moc pěkná mašina..

j.r.ewuing
j.r.ewuing napsal 06.02.13 v 16:26 10b.

fakt luxus

JohnyBaroch
JohnyBaroch napsal 05.02.13 v 21:20 10b.

Krásná motorka!!! 10b

Maxim