renocar_unor

ČZ 250/475 (1962)

Vlastník Alescezeta175
Vloženo 6.7.2012
Aktualizováno 26.9.2021

Vloženo: 24.06.2013, Uskutečněno: 01.06.2013, Stav tachometru: 10000 km, Zhlédnuto: 64x

Podařilo se mi sehnat nádherný výfuk na moji ČZ. Pouze jsem chtěl výfuk vyčistit, naleštit a namontovat na motocykl. Ukázalo se, že výfuk je i uvnitř velice zachovalý a čistý, takže jsem jej jen utěsnil, vyčistil z vnější části a nakonzervoval a vyleštil. Samotná montáž výfuku šla bez problémů. Ovšem demontáž originálního výfuku nebyla snadná, nešla povolit matce, která stahuje těsnění pro utěsnění kolena výfuku a tlumiče. Naštěstí mě tehdy pomohl kolega čezeťák Milan. Bez něj bych to sám nezvládl, ještě jednou dík, Mildo.

• Oprava linek na nádrži, okřídleného znaku ČZ a montáž

Pustil jsem se do opravy zlatých linek na nádrži. Část linek zcela chyběla, takže jsem použil lakýrnickou pásku a pečlivě nalepil přesně tak jak linky mají být. Poté už stařčilo štětcem vybarvit vzniklou mezeru mezi pásk

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 24.06.2013
  • S Čízkou na třešních

Dostal jsem chuť na třešně, tak jsem na ně vyrazil za Vémyslice. Poté jsem si usmyslil, že zajedu k rybníčku ve Višňovém, kde se mi to moc líbí a kdysi jsem tam byl s tátou na ČZ De luxe na rybách. :-P

Uskutečněno: 19.06.2013
  • Výměna náhonu a gumových návleků zadních stupaček

Byl jsem nucen vyměnit náhon tachometru (bovden s náhonem), protože matice stahující náhon k motoru byla naprasklá a docházelo k úniku převodového oleje. Výměna nebyla nijak složitá. Nový náhon jsem pořád prokapal motoro

Typ: Oprava
    Uskutečněno: 18.06.2013