Honda CB 450 (1989)

Vlastník ganmiki
Vloženo 6.6.2012
Aktualizováno 15.6.2014

No prostě jsem si udělal radost. Honda CB 450 S, 1989.

První dojmy - První dojmy byly zima a bolení řitě, konečně 320km z Ostravy domů v 8 stupních a dešti nic moc. :-)

Tak zatím toho moc nebude, včera jsem jí koupil, nicméně dojela po vlastní ose z Ostravy až ke mě domů ( cca 320 km ) a v pohodě. Teď jí čeká údržba a pak se uvidí.
edit 29.6.2012:
Provedena výměna řetězové sady, olejů, filtrů a vyčištění karburátorů.
Pár km už jsem dal, takže můžu začít pomalu hodnotit. Moto je dobře ovladatelné ( lehké ), není to žádný trhač asfaltu, což jsem nečekal a ani nechtěl, slouží a bude sloužit jako přibližovadlo do práce na koupák a pro radost, řadí dobře, přední koutočové brzdy jsou super, zadní buben je holt buben. Ještě bude potřeba přetěsnit přední vidle a dostanou nový olej ( zatím to ale není akutní ). Celkově tedy docela spokojenost až na tu jedinou bolest tohoto modelu a to volnoběžku starteru ( zatím startuje ), uvidíme co se dá dělat.
edit 10.10.2012:
Po ohavných zvucích z motoru zjištěn povolený a následně ozubeným kolečkem "upilovaný" šroub na volnoběžce starteru, provedena tedy rovnou výměna za novou ( když už to bylo rozpůlený ), celková kontrola motoru, seřízení ventilů, seřízení podtlakových karburátorů, výměna oleje v předních vidlích a jejich přetěsnění, výměna svíček, výměna brzdové kapaliny a seřízení zadní bubnové brzdy, oprava mikrodírek ve svodech výfuků.
edit 11.8.2013
Tak po delší době nějaké novinky. Když jsem na jaře vytáhnul babičku z garáže a najel pár desítek km, začalo v motoru příšerně rachtat, kamarád mechanik po poslechu strašil, že to bude na klice, ale nedal jsem se. Rozhodl jsem se to nechat rozebrat ať se vidí, nakonec bylo zjištěno, že loňská oprava nebyla zřejmě provedena zcela pečlivě a že jsou úplně mimo závit povolé šrouby na klice, takže se to opravilo a zároveň se pořádně prohlídnul a přetěsnil celý motor. následně byly ještě dodány brašny, zakoupen tankvak a futrál na navigaci na řídítka a frčíme. Od té doby najety asi 2,5 tisíce a pohoda, tak to snad bude držet.
edit 27.3.2014
Sláva je tu jaro! V minulých dnech jsem byl párkrát CB provětrat a vše v pohodě. Samozřejmě po zběžném jarním rozpohybování, ale to bylo úplně napohodu, přes noc jsem nabil baterku, ráno namontoval, dolil olej a na podruhý natočil Honda forever ! Vše maká jak má.
edit 15.6.2014
Tak už má CB nového majitele, plánuji přechod na větší, "babička" byla pro jednoho v pohodě, ale ve dvou to nejde, není kam dát bagáž a i výkon není nic moc. Doufám, že bude novému majiteli sloužit.

ganmiki
ganmiki napsal 28.03.14 v 08:45

Díky

owl
owl napsal 27.03.14 v 20:10

Mám rád motorky z této doby. Mají nezapomenutelný charakter. Přeji hodně nadšených km.

ganmiki
ganmiki napsal 09.06.12 v 10:54

díky kluci
jinak mám, za sebou prvních pár miniprojížděk ( njn. prostě jsem to nemohl vydržet a taky abych nějak sesumíroval na co se zaměřit ) a myslím, že to není nejhorší, převodovka řadí dobře a nehučí ( ani šestka ), brzdy, no přední v pohodě, ten zadní buben je no prostě buben ale jo dobrý, každopádně vyměním řetězovou sadu, v nižších rychlostech hlavně při plynulé jízdě je slyšet šustění a trošku to s motorkou cuká, každopádně celkově to není špatný, něco do ní nainvestuju a pak doufám budu celý léto v sedle ( tedy pokud počasí dovolí )
tak zatím

Big.One
Big.One napsal 06.06.12 v 12:55

Krásný dobový stav . A napiš adminovi ať založí model CB 450S.

istonbike
istonbike napsal 06.06.12 v 12:52

Parádní stroječek a hlavně legenda s písmeny CB dávám 10b s přáním nádherně "kochavých" kilometrů v sedle