renocar_unor

Vlastník Aleš-ák
Vloženo 31.5.2012
Aktualizováno 10.11.2013

Zvýšení centrálu o cca 10cm

Vloženo: 06.09.2013, Uskutečněno: 06.09.2013, Stav tachometru: 245000 km, Zhlédnuto: 7x

Tento nápad mě pořádně napadl asi před 14ti dni Včera jsem si po škole našel hodinku čas a vše jsem to spáchal
Začalo to odmontováním plastů u nádrže a boční plasty ( u výfuku a airboxu ).Dále jsem pověsil provázkem za strop nádrž abych jí nemusel sundavat.Odmontoval jsem výfuk a nakonec celý airbox.Pak už jen stačilo povolit šroub s maticí u centrálního tlumiče a posadit centrál výše.Následovala zpětná demontáž a pak... : Pak jsem hned objevil problém Motorka se mi zvýšila o 8 cm a tím pádem byl kratší stojánek a motorka na nějakém tom dolíčku měla tehdenci padat Takže následovala demontáž stojanu,uříznutí 2.7cm dlouhé kulatiny,uříznutí a obroušení stojanu a navaření kulatiny stejného průměru.Pak už jsem ˇˇzafinišovalˇˇ šedou barvou a výsledek posuďte

Aleš-ák (1) napsal 11.09.2013 v 21:07

aby to bylo vyšší

ondrys387 (0) napsal 11.09.2013 v 20:54

jaky to ma ucel toto ? :)

Aleš-ák (1) napsal 10.09.2013 v 20:17

Martic-to vše mám už vymyšlené na řídítka se vrhnu v zimě a s tím stojánkem si hlavu nedělám ,když budu muset zase ho zkrátím ,ale myslím si že toto nastavení už tam nechám

Martic (13) napsal 10.09.2013 v 20:11

Dobrá práce , ale přeci jen mám taky 2 připomínky . Za prvé bych asi stojánek neprodlužoval, ale spíše si vyrobil druhý delší, pro případ že to někdy někdo bude chtít zpět snížit, což je dost pravděpodobné, aby nemusel tenhle zase řezat. A druhá věc - proti zvýšení nic nemá a taky jsem o něm uvažoval, ale bez zvýšení řidítek, která jsou už normálně dost nízko, bych do toho nešel. Nicméně, jestli ti to tak vyhovuje, tak proč né.

Aleš-ák (1) napsal 09.09.2013 v 20:11

Díky Já si taky říkal je to zadarmo...

Zar (0) napsal 09.09.2013 v 19:47

Hele supr nápad , téměř bez větších zásahů a skoro zadarmo ... s tim těžíštěm a tak si hlavu nelam. Na to si zvykneš.
A i kdyby jsi dal jinej tlumič těžiště by bylo taky jinde ,tak nevim co tady řešej :D SUPR

Aleš-ák (1) napsal 07.09.2013 v 18:40

Asi moc žeru že ještě rostu
nechci tam kupovat jiný centrál,vím,že existují ale nač když to prodávám...

125Marek (10) napsal 07.09.2013 v 16:07

S těma holkama to byl vtip samozřejmě
Co se týká té pružiny a výměny za jinou, špatně jsi mě pochopil. Totiž existují tlumiče, které se nechají nastavovat (tuhost, útlum, odskok atd.) Častokrát jsou delší než tento Sachs právě kvůli těmto serepetičkám. Proto bych spíše volil cestu sehnání nastavitelného tlumiče místo tohoto a měl by jsi 2 výhody - 1) zvednutí kvůli jeho délce 2) štelovatelný podvozek se hodí při větší zátěžích např, spolujezdcem nebo při skokách
To že je na tebe nízká mě napadlo - viz můj první příspěvek. Jen mi nepřišlo, že jsi oproti mě tak vysoký, když jsme se viděli.

Aleš-ák (1) napsal 07.09.2013 v 10:04

Hoši třeba k tomu že ta Blata v původním nastavením je na mě nízká ? To vás asi nenapadlo v těch vašich hlavičkách co? ...
Jízdní vlastnosti nepociťuji jiné.Určitě se na tom teď jede líp než předtím...Vypadá to taky líp když je to vyšší Proč bych tam měl dávat jinou pružinu omg ? To jsou zase peníze na vrch a zbytečný když tento centrál umožňuje přenastavení..
Víš že já nemusím balit holky na mašinu ? To dělají jen Ti co by si bez nějaké okouzlující věci u holek ani nevrzli Zkus to zvednout ty, třeba se ti nějakou poštěstí ulovit Když nabaluješ holky takto

125Marek (10) napsal 06.09.2013 v 20:44

a k čemu to všechno? Neříkej, že měříš přes 2 metry a Blatka je pro tebe jako pro mě Blatovský minibike Určitě to ovlivní jízdní vlastnosti - zvedne se těžiště atd. Kdyby jsi tam třeba dal jinou pružinu, která má štelování a byla o kus delší než stávající Sachs, nevidím problém... Ale takhle?

Schválně o kolik víc holek zbalíš na tuhle úpravu???

pernik92 (163) napsal 06.09.2013 v 20:15

k čemu je to dobré ?

• Pac a pusu =D

S Blatou jsem prožil opravdu dobrodružství,je to super mašina do začátků,doporučil bych jí začínajícím jezdcům ale i tomu kdo si chce zablbnout. Tak ať novému majiteli slouží poctivě :-) a nezlob tam :-D Zdáj :-D

Typ: Prodej
    Vloženo: 10.11.2013
    Uskutečněno: 10.11.2013
  • Bike fun

http://www.youtube.com/watch?v=T3KfJDi5-Sc Menší sestřih z dnešní odpolední vyjížďky :-)

Vloženo: 24.10.2013
    Uskutečněno: 24.10.2013
  • Blata BXM 125 autumn riding HD

Kratší vyjížďka po okolí ;-) http://www.youtube.com/watch?v=guNGix7UicQ VIDEO SI PUS'Ť V HD !

Vloženo: 22.10.2013
    Uskutečněno: 23.10.2013