Honda XL 650V Transalp (2004)

Vlastník kojot
Vloženo 3.6.2004
Aktualizováno 6.1.2015

3x kufr, hlavní stojan, vyhřejvané SaitoII hefty, velky padák Grave, MRA s deflektorem,
Přidaný K&N vzduch filtr + seřízení, 12V zásuvka, zpevnění nosiče kufrů. Progresivní pružiny vpředu.

Motorka koupena od FIRMA:Tass Motocentrum (Chrudim I) - Není problém, udaje i serviska OK. Vše co řekl sedělo, ověřen i techničák z D.

Suzuki DL 650 V-Strom: Nebyl vhodný kandidát v daném čase.
BMW R 1150 GS: Příliš vysoká cena pěkných kusů.

První dojmy - Slušný cesták i na nezpevněných cestách. Pokud člověk nechce honit vteřiny a chce se vydrápat i přes Rumunské hory, jde o dokonalou volbu.

Cestování po zapadlých končinách. Ale dá i Alpy durchem durch (Cortina, Katszperk, Marmoláda) a nedávno jsem si zamiloval Krétu.

Transalp je takový univerzální dělník. Nenáročný a poctivý pracant. S mými úpravami nebyl problém dát v podstatě cokoli. At už Alpské průsmyky nebo Ukrajinské tankové cesty. Jsem rád, že mě nikdy nezklamal.

Mám raději spíš komorní setkání Bikes.cz a Motorkáři.cz
Jezdím jak Čechy tak Ukrajinu, Rumunsko a podobný východ...

Rád cestuji a nasávám atmosféru daného kraje.
Uvažuji o sajdě pro dvě děti, ale zaítim nevim jak na to.. bohužel TA na to asi má málo koníků. A legislativa k tomu taky není moc nakloněna.

Spotřeba je dlouhodobě na 5,2 protože spíše jezdím delší trasy.

Denně se dá bez bolesti pozadí zvládnout i 600 km pak už je každá další hodina v sedle znát. Na jeden zátah jsem nejvíc ujel 970 km Srbsko - ČR

Servisuji zásadně u Vilema! (Michal - Říčany) Transalp komunita ho zná. Rád bych i sám, ale nemám na to čas.

momo71sk
momo71sk napsal 31.01.14 v 15:16

Vela stastnych km v sedle!

kojot
kojot napsal 10.10.13 v 08:33

No ja nevim, ale už několikrát se mi stalo, že prostě jedu...a jedu, dokud neni nutné tankovat. 300-320km v kuse, natankovat, protáhnout nohy, napit, "vylejt" a zas jedu... :o) Ale musí na to být cesta. Na Ukrajině jsme třeba za 5 hodin ujeli jen 400 metrů. Trochu bahna a bylo po srandě... Spali jsme asi kilometr od mista, kde jsme ráno vyjeli.

Mlíkař
Mlíkař napsal 09.10.13 v 12:03

taky mám černýho TA ale víc jak 100 km bez zastávky nedám

kojot
kojot napsal 09.10.13 v 11:08

Přidal jsem nový štítek s deflektorem od MRA. Najeto asi 4 tis km. Absolutně zlepšená aerodynamika do 140tky. Necuká mi to helmou a dají se vydržet i delší cesty bez bolesti krku. Nasadil jsem TKC a musim říct že do bahna byly E09 lepší, směrová stabilita i trakce. Ovšem na silnici TKC sedi jak přibité! Jen jsou hlučnější. Ne že by v terenu byly špatné, ale čekal jsem víc.

crasherx
crasherx napsal 12.12.10 v 16:36

Čau Kojdo!
Pěkné TransAlpík, ale fpotek tu máš fakt po skromnu
Nicméně máš na něm solidní příslušenství, tak ať šlape jak má!
Pohodovu jízdu a hlavně bez nehod!

BAHNU ZDAR!!!