Malaguti Madison 250 (2005)

Vlastník todol
Vloženo 23.5.2012
Aktualizováno 9.1.2018

Madison 250 RS edice Black Rider, dovoz Itálie 4/2012

První dojmy - Pohodlný posez, dobrý výkon.

Vše originál, běz větších známek opotřebení, perfektně drží stopu, takže snad i bez skrytých nehod. Motor Piaggio 250, variátor Malossi, nový kevlarový řemen a válečky 6,5 g. Po motocyklech a jednom skútru o obsahu 50 ccm zn. Keeway pro ženu v rodině, na kterém se nedalo pořádně sedět, je to poměrně pohledný a pohodlný stroj. Prozatím během týdne najeto nějakých 300 km, maximálka 120 km/h ( do 105 zrychlení dobré), spotřeba změřena na 3,1 l na 100 km, a to poměrně při svižné jízdě, což mě mile překvapilo. Nádrž ale bude asi podstatně menší, než udávaných 12 l. Po 100 km v kuse jsem trošičku začal cítit zadek, ale ve srovnání s předchozími stroji, je to celkem luxus. Pod sedlo dostanete jednu plnohodnotnou přilbu a jednu menší k tomu. Chtěl jsem skútříka, který vypadá dobře, je celkem pohodlný, kvalitní a má i slušný výkon na předjetí náklaďáků. Pár strojů jsem před touto koupí byl projet a musím říci, že například Piaggio X9 o obsahu 200 nebo Yamaha Majesty 250 mě pohodlným posezem a celkem dobrou jízdou uchvátily, ale design nesplňoval až tolik mé představy. Potom, co jsem projel původně plánovaného Gileru Nexuse 500 a překvapily mě poměrně znatelné vibrace výkonného jednoválce při nízkých otáčkách, jsem zvolil menší obsah pro klidnou jízdu ve městě, ale i možné výlety po okolí. To, že motocykl byl vybaven i originálem kufrem Malaguti je super. Prozatím nemám žádné negativní postřehy a doufám, že s počtem ujetých kilometrů nebudou přibývat:) Vlastně jeden by se našel, malá kola nejsou přizpůsobena některým našim silnicím, ale to je úděl všech motocyklů s menším rozměrem kol. Na rovné a spravené komunikaci je ovládání super.

Michal.72
Michal.72 napsal 21.09.13 v 16:32 10b.

krasavice