Yamaha XT 660 R (2006)

Vlastník DungeonKeeper
Vloženo 14.5.2012
Aktualizováno 14.5.2012

Moja prvá motorka Yamaha XT660R.Typický jednobuch,ľahko ovládatelná.

Z čista jasna som sa jedného slnečného dňa rozhodol kúpiť si motorku.Vodičák typu A som mal,skúsenosti žiadne.Premýšlal som,kam sa mám zaradiť,čo ma bude viac baviť.Či terén,alebo skôr niečo na cestu.Tak som sa rozhodol skĺbiť to dokopy a kúpil som si Yamahu XT 660R.Mala najazdených niečo vyše 13tis km.Pre začiatočníka si myslím že asi najlepšia kúpa čo som mohol spraviť.Jednobuch-vraví sa o ňom že nezničitelný motor,ja som ho teda nezničil :) Posed docela vysoký,a to mám 183cm..takže jazda v meste pri tých milión semafóroch nič moc.Ale pokiaľ sa mašinka rozbehne a ide od tých 60-110 tak v tom prípade sa jazda dá vychutnať.Na tie naše cesty odpruženie ideálne,netreba sa zamýšlať či tá jama je moc veľká,alebo len malý výmolík,proste ju prejdeš a máš v p... ;) Jednovalec by som vyzdvihol len čo sa týka spodku,netreba podraďovať,proste otočím plynom a jednobuch sa dá do svižného pohybu skoro okamžite.Vyššie otáčky tu ani netreba rozoberať si myslím... Maximálne som s ňou šiel 160,cítil som že by dala aj o niečo málo viac,ale rozum mi to nedovolil.V tej rýchlosti je moto dosť nestabilná,nedá sa ani poriadne zakryť za origom krytom.Najlepšie sa motorka ale cíti v slabšom teréne,kde naozaj sa dá využiť jej schopnosť.Postaviť sa na stupačky a brázdiť si to svižným tempom po štrkovej alebo poľnej ceste.Malé pády zvláda výborne,párkrat som mal tú česť :) Ohnutá páčka zadnej brzdy,alebo kvaltová páčka nie je nič strašného,a samozrejme len stačilo napraviť riadidlá a mohlo sa ísť ďalej.Čo sa týka originálneho sedla,v momente by som ho menil keby som si ju chcel ponechať dlhšiu dobu.Stále som sa šmýkal "dole" ku riaditkám,to isté aj spolujazdec.Kombinovaná spotreba sa nevyšvihla cez 5 litrov.K veľkým mínusom by som priradil aj brzdy,sú jednoducho slabé-inak to popísať neviem. Celkovo je to veľmi nenáročná motorka,spoľahlivá,jednoduchá údržba.Druhýkrat by som si už ale takýto cestno-terénny hybrid nekúpil,buď vyslovene cestnú mašinu,terénnu,cestovnú alebo športovú.Ale skombinovať 2 veci dokopy nepokladám za príliš šťastné.Ale na druhú stranu,pre začiatočníkov priam stvorené..