Honda VT 1300 CX (2010)

Vlastník Bedrunka
Vloženo 7.5.2012
Aktualizováno 24.6.2014

Nevšední, krásná, ovladatelná...prostě moje Furynka. Koukala jsem po ní dlouho a nakonec je moje .

Motorka koupena od FIRMA:Honda Moto Liberec (Františkov-Lib - Dobré

Yamaha XV 1900 Raider: Vyšší hmostnost, hůře dosáhnu na zem.

První dojmy - Vzhledem k hmotnosti více jak 300kg překvapivě dobrá manipulovatelnost na místě-nízké těžiště i sedlo. Je dlouhá ale ovladatelná. Nebolí mě z ní ani po delší době záda jako z předchozí motorky. Hladké řazení. Na ženu dost tuhé ovládání spojky. Pokusím se vyřešit příští sezónu.

Motorku bych doporučil pro - Pro každého, kdo chce elegantní moto, za kterým se každý ohlédne. I pro ženu zvladatelná velká mašina s dobrou ovladatelností.

Doplňky na motorce - Plotny řidiče, chromový kryt chladiče. Ten hlavně kvůli tomu, že se z něj lépe odstraňují nečistoty nalétané od předního kola než z plastu. Chromové kryty motoru a víčka brzdové kapaliny+nádobky brzdové kapaliny zadního kola. Opěrka spolujezdce. Originál malé plexi. Je sice malé, ale účinné. Padací rám.

Udělala jsem si trochu dříve radost k životnímu jubileu a koupila si tuhle krásku. Po prvních víc jak 1.000km mám následující zkušenosti. Velmi dobré jízdní vlastnosti. Zprvu jsem měla trochu obavy z dlouhých vidlí a široké zadní gumy. Zvláště po přečtení některých testů této motorky od motonovinářů (Motodeník). Je pravda, že zadní guma je široká (200), motorka je dlouhá - rozvor víc jak 180cm, ale u Hondy odvedli dobrou práci. Ostré zatáčky, kruháče,delší cesty...pohoda. Co se týká v testu vytýkanému chování na podélných nerovnostech, tak ty se myslím nelíbí žádné mašině...nezaznamenala jsem rozdíl proti mým předchozím dvěma motorkám. Jen manipulace na omezeném prostoru chce trochu cviku a počítat s váhou víc jak 300kg. Spotřeba si po pár set kilometrech krásně sedla a teď jezdím při pohodovém stylu jízdy za 4 na sto - to předchozí Spiritka brala minimálně stejně. Pro ženu pozitivní zjištění - velký zájem okolí. Shrnuto, podtrženo - spokojenst veliká . Září 2012 - najeto skoro 3.000Km, vše OK . Konec října 2012 ukončena sezóna. Najeto cca 3500km s úsměvem na tváři a spokojeností. Na úzké silničky tady v Krkonoších a Českém ráji jsem si ještě pořídila zachovalou Yamahu 535 Virago.

fananek-lucky
fananek-lucky napsal 09.04.17 v 18:06 10b.

Už dvakrát jsem ji chtěl koupit, vždy byl někdo rychlejší. Je boží, jak já bych ji chtěl... Jiné hodnocení, než 10 není !

fatman
fatman napsal 14.03.17 v 09:47 10b.

Krááásnááá
Ke 20tinám motorku?Dobrej nápad!
No ale co to Virago ?! Si dělám srandu
10bodů za krásu na druhou

Well-Being
Well-Being napsal 15.10.15 v 13:48 10b.

Bobo1300VTX
Bobo1300VTX napsal 03.06.15 v 04:20

Krásný to stroj

Lucky_Boy
Lucky_Boy napsal 20.03.15 v 17:02 10b.

Moc pěkná 10b