Honda CBR 1000RR Fireblade (2006)

Vlastník Eddie666
Vloženo 6.5.2012
Aktualizováno 9.11.2013

Splněný sen. Nedokážu si momentálně představit, že bych měl něco jinšího, lepšího, krásnějšího, snad jen model 2012

První dojmy - První dojem? Jede to jak pichlá sviňa, brzdí to jak betonová zeď a zatáčí to už při pomyšlení.

Hornet mě už těžce nedostačoval, a to jak výkonem tak podvozkem. První myšlenka byla koupit opět naháča, protože ty se mi moc líbí (Kawu Z 1000), ten by ale nebyl vhodný pro můj styl ježdění. Takže jasná volba byl supersport, a který jiný, než Fireblade od Hondy.

V sobotu večer se na inzerci objevil inzerát s Blejdem ve velice pěkném stavu, málo najeto, cena solidní. Tak jsem ihned zvedl telefon a hned na druhý den jsem se na Hornetovi jel na něho podívat do Moravských Budějovic. Cesta byla hrozná, v dešti, ve sněhu, ruce fialové zmrzlé ale stálo to za to. Motorka byla opravdu ve velmi pěkném stavu, najeto necelých 14 000 km, toto číslo podkládal nejen její stav ale i servisní knížka. Prodávající byl sice už třetí majitel, ale moc toho jako řidič kamionu nenajezdil, to samé druhý majitel. Jediný, kdo na ní pořádně jezdil, byl první majitel, který motorku zakoupil novou zde v ČR. Takže jsem řekl ano a následující pátek dne 13. 4. 2012 mě Blejd už říkal pane. Hornet měl ženicha už dlouho jasného takže přestup z jedné motorky na druhou byl velmi rychlý a bezbolestný

První seznamovací jízda byla od prodejce, místy opět v dešti, ale aspoň už bylo teplo To už mě Blejd dával vědět, co v něm je. Motor táhne neskutečně už od volnoběhu a nepolevuje až do omezovače, jde s ním jet klidně i na 2000 otáček na šestku bez jakéhokoliv cukání, stačí jen vzít za plyn a motor krásně zabírá. Na jedničku je to mazec, přední kolo by se furt chtělo odlepovat od země, na dvojku při neopatrném zacházení s plynem taky. Jediné, co mě překvapilo, jsou větší vibrace mezi 5000 a 6000 otáčkami.

Plně nastavitelný podvozek je naprosto excelentní, dokonale pohlcuje nerovnosti našich krásných silnic a dává jezdci opravdový pocit naprosté kontroly nad motocyklem. Elektronický tlumič řízení pracuje na výbornou a přední kolo za žádných okolností nejeví známky rozkmitání.

Jízdní pozice už tak moc pohodlná není, bolí ruce a za krkem, ale s tím jsem počítal, na cestování to nemám.

Blejd má od minulých majitelů také spoustu doplňků, jako karbonový blatníček, krytky, kouřové plexi MRA, zrcátka, gripy, tankpad, blinkry ( jeden jsem ale už urval o bažanta a tak jsem rovnou pořídil mini LED blinkry)

1.5. jsem ho prohnal po Masarykově okruhu, kde mi dal teda pořádně zabrat. Náčiní je to ale opravdu výborné, do zatáček padá úplně sám, stačí jen pomyslet a on tam jede. Brzdy krásně dávkovatelné, nevadnoucí, účinné. Co jsem ale nečekal, že si škrknu stupačkou, a to i s vymontovanými hlásiči náklonu.

Takže budoucí úpravy budou možná přepáčko, každopádně výfuk, spíše komplet systém + PWC a nějaké padáky.

Spotřeba na silnici u mě činí kolem 8 litrů, na okruhu se šplhá ke 12 a nejmíň se mi podařilo jet za 4.7 l/100km, což je myslím zajímavé číslo

Tento model Firebladea je podle mého ze všech nejhezčí a myslím, že si budeme hodně a nadlouho rozumět

17.8. Jsem shodil ty úděsné cestovní puky BT 023 a na vyzkoušení nazul z okruhu ojeté závodní Dunlopy D211GP, směs medium. Naprostá bomba, Brno jsem hned stáhl o 7 vteřin na 2:24 a v Buchlákách jsem si odral stupačku Chtěl bych říct, že nic jinéhu už nenazuju, ale to závratné tempo, jakým ty gumy mizí, mi to asi nedovolí. Bude to chtít nějaký kompromis.

ladikkraus
ladikkraus napsal 07.07.15 v 11:28 10b.

Super

svobi.volcom
svobi.volcom napsal 18.05.15 v 22:06 10b.

vacekjirkaa
vacekjirkaa napsal 14.04.15 v 18:02

Karbon je karbon to je jasny.10b

babbsi
babbsi napsal 25.05.14 v 22:14

R.I.P.

michal.michi
michal.michi napsal 04.05.14 v 20:26 10b.

krásnej skok