Kawasaki Ninja 250R (2008)

Vlastník ZZilvi
Vloženo 3.5.2012
Aktualizováno 28.4.2022

22.2.2014 prodána, snad bude nové majitelce sloužit stejně dobře, jako sloužila mně. Byla to super motorka, na ten objem bomba, doporučuju. Ale jak už to tak chodí, přišly chutě na silnější..

První dojmy - Velká spokojenost. Lehká, hbitá. Fajn holka :-)

Doplňky na motorce - -
- laďák
- tmavé plexi
- padáky RDmoto
- závažíčka RDmoto
- zátka oleje RDmoto
- tankpad
- proužky na kolech

Před Kawou jsem 2 sezony proháněl Yamahu YZF-R125. Byla to výborná dváca a nalítali jsme spolu 14 000, ale chuť na změnu byla silná. Výborná motorka do začátků, mohu všem doporučit. Nezapomenu.
---
Když jsem dodělal papíry do 25kW, začal jsem samozřejmě pokukovat po inzerci, na jaký stroj bych mohl přesednout. Adeptů bylo skutečně hodně a neměl jsem vyloženě stanoveno jaký model a značku chci. Mezi největší adepty patřil především Hornet, pak GSX-R, RR, R6, ZX-6R, ale také třeba DRZ 400SM. O Ninje 250 jsem věděl také, ale zezačátku jsem ji dost přehlížel. Po dnech koukání na nejrůznější inzeráty jsem náhodou narazil na jednu (moji nastávající) Ninju, která byla na prodej nedaleko odsud a tolik mě zaujala, že jsme se na ni jeli podívat. Když jsem zvažoval všechno PRO a PROTI, říkal jsem si, že by to nemusela být vůbec špatná volba. Sice jsem trochu nevěděl co od ní čekat, ale o to to bylo zajímavější.
---
První co mě na Ninje zaujalo byl určitě design. Krásná zelená zářila na dálku. Po prvním usednutí mě hodně překvapil uvolněný posez a jak je motorka nízká. Posez je opravdu uvolněný a pohodlný. Dále mě překvapilo, jak krásně a plynule motor zrychluje, to mě opravdu překvapilo a nečekal jsem, že 250ccm pojede tak pěkně. Vše se zdálo být v pořádku, vše se mi zamlouvalo a už se vezla domů. Byl to super pocit. Ať člověk chce nebo ne, je to proti dváce neskutečný rozdíl. Myslím, že na dvěpade jede tahle holka hodně pěkně.
---
Máme za sebou 2 sezony, za které jsme spolu najeli kolem 9 000km a všechno šlape jako hodinky. Je to super motorka, jsem s ní hodně spokojený. Je poslušná a dělá přesně to, co po ní vyžaduju. Když chce, umí i slušně vystřelit kupředu (samozřejmě v rámci kubatury). Při troše snahy není problém v zatáčkách potrápit mnohem silnější stroje. Na koně si možná člověk po nějakém tom ježdění trochu zvykne, asi jako u většiny mašin, ale když se ví jak na ně, tak pohoda. Je to lehká, hbitá a obratná motorka. Litra z ní sice nikdo neudělá, ale ve své kubatuře je to bomba, podle mě asi nejlepší volba mezi 250ccm. Servisní intervaly jsou také pohodové, nenáročná motorka. Určitě mohu doporučit všem, kteří o ní přemýšlí.
---
Přes zimu jsem se pustil trochu do úprav a koupil laděnou koncovkou, která splnila veškerá očekávání. Line se z ní symfonie. Super kombinace. Nakonec přibyly i padáky, plexi, zavažíčka atd.
---
Doufám, že i nadále budeme jezdit bez poruch a kolama dolů
---
Přes velké rozmýšlení jsem se rozhodl Ninju nabídnout k prodeji. Chci zkusit větší objem

kášakáša
kášakáša napsal 14.03.15 v 04:01

jo tak ta je

context
context napsal 16.01.14 v 18:09 10b.

fakt nádherná ségra ji má taky a jede krásně

vampire.5
vampire.5 napsal 03.11.13 v 09:50 10b.

Zelená s blondýnou je krásná kombinace

Petta
Petta napsal 02.11.13 v 23:53

Pěknej batůžek..

muncinana
muncinana napsal 01.11.13 v 14:46 10b.

Krásná mašina,přeji super zážitky za řidítky