Kymco People 250 (2005)

Vlastník Fist
Vloženo 3.5.2012
Aktualizováno 28.7.2023

Skútr mě zaujal v inzerci Motorkáři.cz především svým retro vzhledem. Podobný design (v menším provedení) připomínají snad jen vespy, u nich je však pořizovací cena naopak poněkud vyšší.

Motorka koupena od Soukromý prodejce-uživatel - - zkušenosti velmi dobré

První dojmy - Úplně první poněkud rozpačitý dojem vzniklý odlišným ovládáním byl po pár kilometrech jízdy po ose domů vystřídán dojmem jednoznačně příznivým. Skútr je vybaven variátorem, tudíž odpadá řazení rychlostí. Tím je ideální pro jízdu městem, kde je pro svůj úložný prostor i platným pomocníkem při nákupech. Čtvrtlitrový motor umožňuje slušnou akceleraci, i při jízdě v tandému je docela živý. Pohodlný posez, snadné ovládání a malá spotřeba paliva jej předurčují i pro delší výlety.

Motorku bych doporučil pro - Všem držitelům patřičného řidičského oprávnění, i třeba jako další vozidlo.

Doplňky na motorce - Plexištít, kufr.
V létě 2013 pořízen nový zadní brzdový kotouč (Brembo) + destičky. Brzdí excelentně.
Začátkem sezóny 2015 pro poškození zámku vyměněn zadní kufr i s plotnou.
Instalován zánovní monolock Givi s nosičem na víku

Není správný formát url.

V předjaří r. 2017 pořízen (na zkoušku) zcela nový velký plexištít. Zda se v praxi osvědčí, se teprve prokáže..

People 250 mám asi dva týdny, takže o nějakých zkušenostech psát nemohu. Dodávám, že jsem ho pořídil ojetý, ale ve velmi dobrém stavu jak po vzhledové, tak i technické stránce, a že zatím veškeré moje očekávání, kromě vyšší hmotnosti, splňuje. Více snad později. ...Po cca půlročním používání musím vyjádřit plnou spokojenost. Skútr je dostatečně výkonný i pohodlný. Zatím bez závad. Jen ukazatel množství paliva v nádrži se chová poněkud svérázně, což je, jak jsem zjistil, pro tyto přístroje (této provenience) celkem typické.
Také s počátkem čtvrté sezóny vzájemného soužití musím konstatovat trvale rostoucí sympatie k tomuto nenáročnému, přiměřeně výkonnému, široce využitelnému a přitom spolehlivému stroji. O to víc mne udivuje značný cenový rozdíl ve srovnání s obsahově podobnými stroji např. zn. Honda, s nimiž se (alespoň v případě toho mého) může směle měřit. Tenhle rozhodně na prodej nebude!

Kawalumpik
Kawalumpik napsal 29.07.23 v 20:52 10b.

Opravdu zajímavá. Zavzpomínal jsem si nad Zetkou.

golfVII
golfVII napsal 24.01.23 v 21:47 10b.

Paráda!
Mluvíš mi z duše s tím cenovým porovnáním s tradičními značkami - mám doma Číňana a Itala - cena (nového) třetinová, přitom se v některých ohledech jakoby dostávají přes tu zavedenou Xnásobně dražší značku.
Ať ti to stále funguje k plné spokojenosti

Wingfr
Wingfr napsal 06.06.22 v 09:28 10b.

Taky se mi líbí retro vzhled. Nádhera

exyp
exyp napsal 29.07.20 v 16:37 10b.

Ahoj gratuluji .. mám podobný stroj na lítání po městě a do 20km . Musím uznat , že skoro není nic lepšího .Kde jsi proboha sehnal tak úžasné plexi - za takové peníze ?
Olin

mamaha
mamaha napsal 12.02.17 v 10:20 10b.