Suzuki GSX-R 1000 (2010)

Vlastník B.o.b.á.n.e.k
Vloženo 3.5.2012
Aktualizováno 5.5.2017

Je to moje holka milovaná,krásná, ale divoká :o)

První dojmy - Na motorce mám prozatím najeto cca 700 km takže nemohu moc soudit. Je pravda, že si člověk musí hlídat pravou ruku jinak když se moc nekontroluje a potáhne více než je zdrávo je to divočina :o) jinak vše zatím super a šlape tak jak má.

Chodím furt do garáže, pokochat, pohladit :o)

23. 5. 2012
Mašina je po prvním servisu. Vše bylo v pohodě. Jen montáž padáků moc mechanik nepobral a brblal si tam něco pod vousy, předpokládám, že nic milého to nebylo :o)
Na motku jsem pořídil tankpad. Montáž protiskluzů Stompgrip je tak říkajíc vyšší dívčí :o) jako chvilku jsem si s tím hrál, ale výsledek stojí za to. Když ji stáhnu nohama tak drží jak přišroubovaná. Pokud ovšem když nevymetu velkou díru. To potom odskočí vše a já se narazím na nádrž. Co by, ale člověk asi čekal, že :o)
Takže v současné době spolu máme cca 1500 km. Je to jiné svezení jak na začátku do 6000 ot. ten správný oheň začíná až teď. Motorka se ovládá dobře, vede klidně stopu tam kam chci. Člověk se musí mít furt na pozoru. Předjíždění je hop a je tam 200 :o) Navíc když se nehlídá a dělá kraviny, tak pak lítá po zadku :o)
Ze začátku jsem jezdil na jízdní režimy a zkoušel jaký je rozdíl. Po chvilce už mě to neba a jezdím na plno. Je pravda, že režim C se hodí když prší, protože to je klidnější, ale jinak to zase málo jede :o)
Žárovky Osram diadem v bliknách, dolaďují hezký design. Led parkovačky Osram. A žárovky Osram Nightbreaker. Kupoval jsem od firmy Vamos Light s.r.o.

18.5.2015

Prozatím mám na moto 15 tis km.
Tak se dostávám s odstupem pár let na přidání nějakých těch informaci a poznatků.

Doposavad jsem byl na 3 svolávacích akcích. Začalo to jako první čidlem na stojánku. Druhá byla výměna brzdového válečku v pumpě. Třetí byla výměna napínáku řetězu.
Což mi přijde, že po výměně brzdového válečku to brzdí daleko méně.

No tak pro začátek.
Že jsem na motku dal stompgripy jsem psal již. Dále jsem ve spolupráci s www.rdmoto.cz osadil celou motorku produkty od nich. Děkuji jim, super přístup a maximální spokojenost. Dokonce se dostala Suzukačka na focení doplňků a stala se "tváří" katalogu Rdmoto na rok 2013/2014
Jmenovitě jsou padáky na boku, padáky v osách kol, víčko na brzdovku, zátka na olej, matice na krku řízení, závažíčka v řídítkách, padák motoru, rolny,

Dále přišlo větší plexi, originál, Je asi o 3 cm vyšší. Vzhledem k tomu, že měřím 190 cm je to pro mne super věc a jemným zakouřením se dle mého k motce hodí.
Což ovšem nebylo bez následků. Díky tomu, že je větší ta na to působí větší síla, což mechoš v origo servise asi neměl tucha a jak to přitáhnul tak po pár desítkách km praska přední kapotáž. Uznáno na záruku. Teď už bez problémů zatím.

Pancéřové hadice od PPtuning. Jelikož Suzukanda má prostě problémy s brzdama, zvolil jsem hadice a brzdovku s vyšším bodem varu.

Nálepky - jak se říká čím víc nálepek tím víc koní takže vše z katalogu příslušenství. Tankpad, v zadu a krytce sedla, na rámu kolem bot, A bude se pokračovat dál.

Plachta - no tak jasnééé, origo s logem GSX-R

Co se mi nelíbí -
Jednoznačně brzdy. To bych těm větvičkám japonskejm, aby dal jako lepanec. To podle mého nebyl zrovna dobrý krok. Je to poslední rok kdy se dělá předek bez Bremba. od 2012 už s ním.
Brzdy vadnou, pískají, brzdí málo a špatně ( dle mého). Pravidelně čistím třmeny.
Dál se mi nelíbí vibrace to řeším. Na trojec a čtverec tak někde od 110 do 170 jsou znatelnější vibrace. Uvidíme.
Ale i jinak celkem vibrace jsou větší. Ale tak jako nejezdíme, proto mí řiť jak v křesle
Na 14 000km mi začalo šmajdat zadní kolo, když bylo na stojanech. V servise jsem dostal doporučení vyměnít řetězovku. Prý moc nevydrží... no nevím.

Letos jsem od firmy www.motokraliky.cz zakoupil mimo všech možných leštících serepetiček, tak hlavně motorový olej Millers oils s nanotechnologií. Jezdím tu nejvyšší řadu nanodrive motorsport, Měním olej po 3000 km, je to dle mého krev motoru a dopřeji jí to nejlepší co jí prospěje.
Od stejnojmenné firmy jsem zakoupil produkt Extra Cool - do chladící kapaliny, snižuje to teplotu a ochraňuje celý systém.
Mimo aditiv do paliva (Petrol power ecomax) i moto i aut, taky odtud jsem zakoupil do obou svých aut motorový olej Millers. Od doby co šla úroveň Castrolu rapidně dolů, mi domů nesmí.

Co tak nějak mám v plánu -
hlavně vyřešit vibrace.
Dále jsou připraveny gripy Domino. Samozřejmostí jsou nějaké carbon orgino nálepky decentní. Nechci z toho mít nějakou nálepkovou jepici
Hlavní změnou letos budou brzdy to jsem v kontaktu s Vojtou Navrátilem z MotoXN a Sůza dostane opravdu pořádnou změnu. Doporučil mi
Brzdovou pumpu Brembo 19x18 kovanou. Kotouče si dáme T-drive taktéž od Bremba, ale budou větší 320mm, Destičky Brembo Z04, a Monoblocky Brembo M4.
Celkově to seřídí a doladí. Dál mi vyčistí komplet tlumiče na motce, vyčistí ultrazvukem, vymění vše potřebné a dá pořádný olej. A komplet sešteluje na moji váhu.
Dále přijde komplet sada hadic Samco. A od firmy www.motokraliky.cz koupím chladící kapalinu Evans, jedná se o chladičku,která není na bázi vody. Opět ochraňuje celý systém, super věc.
Od Rdmota přijdou páčky, a ochrany páček.
Vzducháč K&N aby se jí kočce lépe dýchalo a štělovatelný napínák řetězu.
Koupí se nahříváky Tyrex a popřemýšlím o TSS skvělé antihop spojce.

Gumy jezdím Bridgestony. Měl jsem Dunlopy, ale nějak víc mi asi sedí Bridge.
Po origo jsem dával S20cítky, A na letošek jsem koupil S20 EVO. Guma je dobrá, drží bezvadně,

Pak uvidím co mě zas napadne za krávovinu

Paula007
Paula007 napsal 15.03.20 v 10:49 10b.

krasavice, můj sen

ježek.
ježek. napsal 06.07.15 v 21:07 10b.

Luxusní kousek

B.o.b.á.n.e.k
B.o.b.á.n.e.k napsal 15.06.15 v 17:05

Díky za chválu je to mazel :)

Hubertwolf
Hubertwolf napsal 14.06.15 v 20:26 10b.

moc pěkná motorka :)

Jacek_18