Cagiva Planet 125 (1998)

Vlastník kruks
Vloženo 24.4.2012
Aktualizováno 17.7.2013

Nejhezčí a nejsvižnější Duke bike ve 125ccm :)

První dojmy - Nádherná ovladatelnost, skvělé brzdy, vysoký výkon

Tak už na ni mám něco málo najeto. Můžu říct že na papíráka 125ccm je to masakr, když jedu na jedničku tak stačí brnknout o plyn a sem na prdeli, vytočim jedničku řadim dvojku a přední kolo pořád ve vzduchu. Motorká má něco kolem 130ti kilo a je otevřená na 23kw což už u takového "pírka" má něco do sebe :)

Když řeknu tak je to takovej cesťáček ale když mám chuť a vim jak ji podráždit tak umí bejt pěkně agresivní střela :)

- Na cestováním je parádní, že má krásně velké pohodlné sedlo jak pro řidiče, tak spolujezdce, je to jako když sedim doma v křesle :). Mám tam daný plexi takže mě nějak extrémně neotravuje vítr. Řidítka sou kousek od řidiče takže tam nemusim ležet jak na nějaký silnici což je perfekní výhoda. Stupačky to má udělaný tak akorád takže si po každých pár desítkách kilometrů nemusim protahovat nohy :). Jinak je docela dost místa pod nádržej, odklopím a schovám si tam žabky, kraťasy pár tryček nějaký trenky a to někam na víkend bohatě stačí :).

- Sportovnější jízda není zas takovej problém, stačí ji trošičku vytočit a až se otevře přívěra tak to zabejčí a pak už není cesty z5 :). V zatáčkách se krásně klopí a vede si nezkutečně pěknou stopu. Maximálka je asi cca 165km/h ale to ji moc netočim protože od 150km/h už se to docela táhne ale 140km/h je tam během chviličky. Díky otevřenému motoru není problém si nějakou tu křižovatku projet po prdeli. Oproti ostaním dvácám (nepočítám s podobnýma motorama - RS 125, Mito, NSR atd..) jede nádherně.
Jinak brzdy nekomentuju, nemaj jedinou chybu, stačí už jenom přimačkávat přední 320mm kotouč se 4 pístkovým třmenem a metráčková motorka stojí na místě..

- Vzhled to má dospělé motorky a poměrně dost lidí se mě ptalo co to je za obsah a když řeknu 125ccm tak mě maj za lháře dokavaď nenatočim komára :)

kruks napsal 08.12.16 v 13:08

Jo, bohužel už je pár let pryč.. Docela bych se projel :/ :D

KarelZBR
KarelZBR napsal 24.07.16 v 11:33 10b.

Stejná jak ta velká motorka Když budeš mít čas, koukni prosím na mojí.

kruks napsal 25.10.13 v 09:02

Jo tak ať ti slioží já už ji prodal ale dělala mi jenom radost :)

Igor97
Igor97 napsal 16.10.13 v 14:41

mam jí taky a jsem stejně spokojenej s ní a jenom nechybí ti tam nos ??

kruks napsal 08.07.12 v 15:25

THX :o)