BMW F 650 GS (2000)

Vlastník kanecek
Vloženo 21.4.2012
Aktualizováno 5.7.2018

Rozhledna Lipovec nad vesničkou Rehušovci a rozhledna Rozbehy na Slovensku

Vloženo: 01.07.2015, Uskutečněno: 01.07.2015, Zhlédnuto: 15x , Bod zájmu: Rozhledna Lipovec nad malebnou vesničkou Rehušovci

Dneska jsem vyjela lovit rozhledny na Slovensko. V plánu jsem měla dve kamenné. První z nich, Lipovec, byla velmi milá rozhledna nad malebnou vesničkou Rehušovci. Jde o 6 m vysokou kamennou věž se stříškou a schodištěm po obvodu.

Druhá nalezená rozhledna byla u vesničky Rozbehy. Je to místo s né moc hezkým místem k postavení, tyčí se vedle různých elektrických stožárů, vysílače a mlýnů.

O rozhledně:
Výška rozhledny dosahuje asi 7 metrů a na vyhlídkový ochoz krytý dřevěnou stříškou vede lomené schodiště vinoucí se po obvodu nosného sloupu rozhledny.

Z rozhledny přehlédnete částečně jižní, východní a severní obzor. Na jihu dominuje zalesněná hradba vrchu Záruby, jenž je nejvyšší horou celých Malých Karpat. Na jeho západním hřebeni si pozorný pozorovatel možná všimne siluety zříceniny hradu Ostrý kameň. Na východě dohlédneme do dolního Pováží, na severu se táhnou zvlněné hřebeny Malých Karpat a na severozápadě je vidět velká část Záhoří.

Opravdu příjemné poježděníčko v okolních krajích, které všem doporučuji :)

• Brambora má nového majitele

Po šesti letech jsem se s ni rozloučila.

Typ: Prodej
    Vloženo: 05.07.2018
    Uskutečněno: 04.07.2018
  • Rozhledna Maják u Přítluk

Nejkrásnější výhled na Pálavu, který jsem zažila byl zatím z osmadvacetimetrové dřevěné věže s železným točitým schodištěm z roku 2012. Nádherný kruhový výhled ze zastřešeného ochozu ve výšce 21 metrů (Pálava, Svatý K/cestovani/?act=poi&did=1832

Vloženo: 16.09.2016
    Uskutečněno: 30.08.2016
    POI: Rozhledna
  • Rozhledna Floriánka u Polešovic

Dneska jsem si vyjela na rozhlednu Floriánka u Polešovic, měla jsem v plánu ještě jednu rozhlednu, ale ty se nevydařila vyjet. Z rozhledny Floriánka je moc hezký výhled, konstrukčně není nijak zajimavá, jsou na ní ko/cestovani/?act=poi&did=2951

Vloženo: 07.08.2016
    Uskutečněno: 07.08.2016