renocar_unor

Yamaha XVS 1100 DragStar (2000)

Vlastník Tráva_Krkonoše
Vloženo 15.4.2012
Aktualizováno 15.4.2012

JJ, Dragstar 1100 je prostě Dragstar 1100, myslím, že to je ideální kompromis pro širokou škálu jezdců, 650jdy ale nebrat při trochu chlapské postavě nebo s batohem to prostě nejede - tj jen taková malorážka...co se jí ale nedá upřít je vzhled velké.

Jelikož jsem téměř od začátku své motokariery jezdil na "Drakovi 1100" V star, znám ji celkem obstojně. Mám už druhou, tu první mi bohužel ukradla jedna sv... (o tom v sekci "ukradené motorky"), jedná se o už celkem chlapský stroj s velmi slušným výkonem a stále atraktivním vzhledem. Jde spíše o cruizer než o chopper, ale rozdíl není zas tak patrný. Motorka je spolehlivá, motor jednoduchý vzduchem chlazený dvouhrnec s jednoduchou obsluhou. Značka Yamaha zaručuje slušnou kvalitu a zpracování, s motorem jsem neměl nikdy žádné problémy a to jezdím poměrně hodně, tedy určitě více než "leštím" ). Vlastně když se tak zamyslím, neměl jsem s touhle mašinou problémy žádné, pravidelně ji servisuji, měním náplně, gumy a zatím si nestěžuji. Snad stojí za zmínku jen občasné svícení červené kontrolky stavu oleje. Když se mi to objevilo poprvé, tak jsem se zděsil, že jsem to zadřel, ale moto jelo v pohodě dál, žádný jiný zvuk ani nic podobného. Celou věc jsem konfrontoval následně v servisu a tam jsem se dověděl, že u těchto motocyklů se to občas stává, že je tam mechanické čidlo a to se prostě sem tam blokne...nic závažného stejně asi tak jako je slyšet jakoby úder z motoru při uvedení do klidu - chcípnutí. To je také bolest těchto strojů. ale opět nic strašného, dělá to volnoběžka když už je maličko vyběhaná. Ostatní takové to cvrlikání v motoru už dávno neřeším, je to zkrátka Dragstar a stačí k tomu pořídit mírně otevřené roury a je po problému... Mašinu bych doporučil mírně pokročilejším jezdcům a to především z důvodu rozměru a hlavně hmotnosti - ta moje s drobnými úpravami váží bezmála 300kg a to je, co si budeme povídat, při náklonech či vybočení z těžiště vélmi zapeklitá věc )) Jinak jezdí ji i holky, takže se nebojte a na Draka nedejte dopustit, ani já to nedělám...

NEIP
NEIP napsal 25.04.16 v 22:21 10b.

Zdař, hodně,hodně pěkný drag.Co se týče úprav máš dobrý vkus a fantazii.Moc se mi líbí.Jasných 10+1A Takže spoustu pohodových kiláků

Lalin
Lalin napsal 22.04.14 v 15:37 6b.

paráda za 10 !

čert129
čert129 napsal 28.09.13 v 20:54

pěknej stroj hodně šťasných km a to co o nim píšeš je pravda Drag je nezmar dávám Ti 10b.

Dick_666
Dick_666 napsal 15.04.12 v 21:40

Čoveče celkem pěkně a trefně jsi to popsal! Jezdím na ní dva roky a poznatky +/- stejné (mám rv 07´) akorát jsem zatím zcela bez trablů. Takže se začínám bát aby mi to nějaká sfiňa nečorla. U mě 10 - zejména za trefný popis! Dick

Tráva_Krkonoše
Tráva_Krkonoše napsal 15.04.12 v 21:13

jj Rudy, díky, ale to Virážko je taky krásné, je vidět, že jsi fajnšmekr, dneska už se vidí špíš vraky...to ale neplatí v tom Tvém případě...a mimochodem od Draka se zas tak moc neliší, myslím vlastnostmi...tak někdy někde na kafi.. Petr