Yamaha FJR 1300 (2007)

Vlastník fluke
Vloženo 13.4.2012
Aktualizováno 18.3.2020

Už asi od osmi let jsem propadl motorkám všeho druhu a jen si splňuji další a další sny co se mašin týká
Nyní je to od srpna 2011 FJR-ko
Zatím jen a jen maximální spokojenost !!!

První dojmy - :-) :-) :-)

Ježdění po našich překrásných silnicích, kde už nepracují silničáři, ale jen námi placení policajti mě už vážně přestalo bavit, tak jsem se začal směřovat s vyjížďkama směrem na jih a to k našim rakouským sousedům, kde ještě navíc mají něco tak překrásného co jim opravdu můžeme my všichni s motosrdcem závidět a to jsou ALPY!!!
Minimální provoz, žádné kamiony, policajti nikde , ale hlavně ta nekonečná spousta zatáček a kochaček při každém pohledu kolem sebe
Úplně jsem tomu propadl a vždy, když se vracím, tak už myslím jen na to kam pojedu příště - samo sebou, že opět jen a jen směr ALPY a na státě vůbec nezáleží
Díky této závislosti jsem začal, co se výběru mašin týká, přemýšlet víc tak nějak cestovně a taky i hlavně s pohledem na pohodlí, bez kterého se stovky a stovky kilometrů hltají dost blbě a kór v plné polní ve dvou a fůrou tolik potřebných věcí ( KULMA, FÉN atd. )
Než jsem přeskočil na FJR 1300a, tak jsem zdolával ALPY na Suzuki V-STROM 1000, se kterou byla opravdu radost jezdit, ale tak nějak jsem začal po třech letech ježdění se STROMEČKEM pošilhávat po nějakém velkém cesťáku se sportovním srdcem co má kardan Dále mě hodně lákala změna ze surového chodu dvouválce do V, do sametového chodu řadového čtyřválu co si nechá kde co líbit a nemusím jen řadit jako pako - no a volba byla jasná YAMAHA FJR 1300a , která mi toto všechno nabízela a navíc i takové zbytečnosti co má už v základu a na STROMEČKU jsem si to musel dodělávat - zásuvka na 12V na telefon nebo navigaci, vyhřívané hefty, ukazatel zařazené rychlosti, teploměr atd. atd.
Zatím jsem s FJRkou nadmíru spokojen a to kupodivu i se spotřebou, která je ještě menší než u STROMEČKU - baští 5,2 l na sto a to v plné polní a ve dvou což je vážně míň než jsem čekal, takže si už jen užívám každý zdolaný kilometr na tomto mazlíčkovi a všem co rádi rychle a pohodlně hltají stovky kilometrů, aniž by o tom co se únavy týká věděli FJR-ko můžu jen a jen doporučit!!!

MG1151
MG1151 napsal 18.03.20 v 21:07 10b.

super motorka ale ještě lepší máš videa na youtube dík za inspiraci jezdíme tam též.

LukšaRR
LukšaRR napsal 03.12.18 v 16:03 8b.

Ty barvy hrajou je to parádní stroj

inmis
inmis napsal 22.08.15 v 10:35 9b.

správná volba
taky jsem přešel ze Stromka na FJR a zatím s tebou souhlasím že je to posun k pohodlí, plynulosti, dostatečné rezervě ve výkonu a doufám že i spolehlivosti...

ookoun
ookoun napsal 30.04.15 v 07:03 10b.

Yakov
Yakov napsal 17.02.15 v 19:03 10b.

Skvělá mašina!