Babetta 210 (1986)

Vlastník Koles
Vloženo 5.4.2012
Aktualizováno 26.7.2012

Generální oprava babetty, byla ve velmi zbědovaném stavu a po dvouch měsících je hotová.Štětková modrá a těď červená met.

Vše je kompletně opraveno nebo vyměněno za nové. Rám je v komaxitu, staré díly a spojovací mat. je nově pozinkovaný, hliníkové současti jsou vyleštěny. Barva je červená met. se třemi vrstvami laku. Motor má novou kliku, výbrus,ložiska,gufera i čelisti.Cenu opravy raději uvadět nebudu nechci být za blázna.

Celkem jsem na babettě strávil kolem180hod. Když to vezmu opravdu ze široka,tak samozřejmně vše odstrojit to co příjde pozinkovat tak namočit do louhu poměr jsem měl 4kg na 30litrů. Je dobré po vytažení věcí z louhu, je ještě očistit rounem aby se dosáhlo většího lesku.

Plechové věci byly natřeny štětkou, takže jsem použíl odstranovač barev od Boddy je velmi účiný a rychlý.Potom jsem plechy a hlavně nádrž vložil do vany z louhem. Nádrž byla uvnitř dost rezavá,celkem to pomohlo,ale pro větší účinek jsem ji ještě propláchl kyselinou citronovou a na závěr sodou.Výsledek byl velmi dobrý.

Ráfky jsou originál, jen jsem je rozpletl, vyleštil, vnitřky odrezil a nastříkal protikorozní ochranou. Špice vylouhoval vyleštíl a dal na pozink samozřejmě i niple. Na bubnech to byla celkem makačka,ale mohlo to být ještě lepší.Jenže ruce se mi na nich nechat nechtělo.Posléze jsem kola vypletl a vycentroval,dal jsem nové pláště, ložiska,obložení a rozetu.Jsou to má druhá kola, tak sem vyrobyl centrovací vydlici a to je pakk jiná káva. Jde to skoro samo.

Generálku motoru mi dělal Dančic a znamenala dát opravdu vše nové. Tady nebudu vypisovat co, protože opravdu vše.Dančic to má za dva dny a já se tak mohu bavit dělání detajlů. Třeba jako je lakování plastů nebo leštění sání a rychlopalu.

Lakování je promě vždy to nejlepší z cele opravy. Tady to bylo na delší dobu hlavě co se týká přípravy pod samotné lakování. Nádrž sámý důlek a blatníky zrovnatak.Vykytovat a nastříkat plničem,toho padlo celkem dost.Stříkání dělám sprejem od Motipu a lak od Ralu.Rám je v černém lesku.Komaxit jse dal pro jeho velkou tvrdos a odolnost proti oděru.Laku dávám raději tři vrstvy,hlavně na nádrž kvůli oděrkám a pro hlubší dojem barvy.Z odstínu mám fakt dobrý pocit,protože má velké zrno třpitek a na slunci to vypadá dost dobře.Nástřik nechávám týden vyschnout a vytvrdnout,pak se pustím do skládání.

Na rámu, bylo nutno prořezat závity neboď byly zanešeny praškovací barvou.Zrovna tak se muselo převystružit i nová pouzdra na přední vydlici, protože nabyl průměr o barvu. Uložení teleskopů jsem trochu vylepši a dal do každe strany po třech pouzdrech. Teď je vedení daleko lepší a nedochází tak k nepříjemnému klepání při propružení. Samotné skládání je už snadná práce jen elektriku jsem dal do nových bužírek, a pod nádrží schoval tak aby nebyla vůbec vidět. Nové olejové tlumiče,lanka brzd i plynu,koleno a výfuk.Pak už jenom nasadit nové řetězy a můžeme startovat. Motor chytl na první sešlápnutí ,protože základem je dobře udělaný karburátor a elektro mít vpořádku.

Já sám nemám s babettou žádné problémy,jelikož tahle je má třetí kterou jsem dělal a opravdu chodí na100%.

Nazávěr chci napsat že tady to co vidíte je tak trohu i nemoc,protože málo kdo to dokáže pochopit,proč zrovna se trápit s děláním babetty.

calex
calex napsal 31.12.16 v 11:25 10b.

Nádhera...Ta bába je naleštěná víc jak z fabriky...! To opravdu nemá chybu!

Vili.s9
Vili.s9 napsal 25.12.14 v 22:42

Vili.s9
Vili.s9 napsal 25.12.14 v 22:25 10b.

no genialni kamarade!!! zavidim a klanim se! taky chci zrenovovat tchanovu babettku tak kez by byla jako ta tva!

Chrolux
Chrolux napsal 05.05.13 v 23:04 10b.

Ja neviem ako vy ale ja si musím zahrešiť,ako je toto kurva možné obdivujem takíchto ludí,krajšia ako keby zišla z linky,sanka dole mi padla,tiež sa chystám na podobnú renováciu ale silne pochybujem že bude vyzerať ako tá tvoja,vytkol by som ti na nej len jednu drobnosť,tá krytka tich spojok by mohla byť čierna ale ináč sánka dole jasných 10b!!!

PanPalino
PanPalino napsal 01.04.13 v 11:08 10b.