Jawa 90 Cross/Trail (1969)

Vlastník hofi98vtr
Vloženo 2.4.2012
Aktualizováno 27.1.2013

moje motorečka, kterou vlastním již přes třicet let a nyní se chystám k jejímu znovuoživení

Motorka koupena od zdědil

První dojmy - v době kdy jsem na ní začínal nic lepšího v malých objemech nebylo, pokud se dobře poskládal motor a nastavil jela jak z praku, že jí nestíhali ani těžkopádné 634, občas jsem ji vytáhl i do Petrovické kotliny kde se jezdi motokros a zvládla i tuto trať ovšem s tím, že jsem použil 16-kové zadní kolo s hrubším desénem

Motorku bych doporučil pro - dnes je to důchodový kousek pro jemné zacházení jako druhá motorka, vhodná i k zimním projížďkám

Doplňky na motorce - jediné co je namontováno je zadní nosič

na svoji dobu víc než vynikající stroj s unikátní koncepcí motoru a převodovky, velmi křehký na výdrž, brzdy z Pionýra - katastrofa, odpružení hlavně na přední vidli ni moc, ale po úpravách je to pěkný divočák, úpravy které jsem provedl
na podvozku :
- prodloužení a úprava zadních tlumičů pérování
- odstranění krytu řetězu
- obutí pneu z původních 2,75 na 3,15
- jednu dobu jsem měl vyroben i boční stojánek
na motoru:
- rozlisování vložky = úprava a vyleštění kanálků
- úprava šoupátka
zbytek už jen nastavení, i tak to stačilo neboť věčně odcházelo ojniční ložisko nebo praskla ojnice, také se trhal klínek na dvojce

lukas590
lukas590 napsal 24.07.14 v 12:08

Ahoj měl bych zájem o koupi tvé jawy 90 cross pokud bys byl ochoten prodat ozvi se 608 711 734 nebo meil lukas590@post.cz

m.a.c.h.o
m.a.c.h.o napsal 27.01.13 v 13:02 10b.

trocu málo, dej to dohromady..