renocar_unor

Honda CBF 600N (2007)

Vlastník Baca42
Vloženo 29.3.2012
Aktualizováno 1.9.2013

Moje první velká motorka, celkově čtvrtá. Před 25-ti lety jsem vlastnil tyto mašiny, seřazeno od nejslabší až po tu nejsilnější: dvourychlostní Stadion S-11, dvourychlostní Babeta a nakonec i Jawa 23 Mustang . Ten měl dokonce 3 kvalty.

První dojmy - spokojenost . .

V srpnu 2011 jsme koupili synovi v Praze na Jarově novou Hondu 125 cbf. Protože ještě neměl papíry, zajížděl jsem mu jí já. První jízda na motorce po 25-ti letech a hned v Praze - "paráda". Ale docela to šlo. Prvních 1000 km tam bylo za 4 dny. Docela mě to bavilo a byl jsem překvapenej jak dneska takový slabý motorky jezděj. Mojí ženský se to taky líbilo, tak jsme si řekli, že si jí budem od kluka půjčovat. Bohužel, když bylo hezký počasí, tak nám jí kluk nikdy nepůjčil. Pochopil jsem, že si musíme koupit svojí. Přečetl jsem všechny testy a recenze. Bylo vybráno: Honda 600 cbf. Jedna se mi líbila, tak jsem ji na podzim koupil. Sice ještě 2007 karburátorová, ale zase má ABS a to se může do začátku hodit Měla najeto 3300 km a původní gumy 2006.
Příjde mi, že jede pěkně, trošku mě zaskočila spotřeba 5 l (synova dváca žere 2 l a autem jezdím za 4 l ). Autem mám najeto asi 700 000 km ale jízda na motorce je dost odlišná. V zatáčce jsem byl už asi 3x dlouhej a nebyl to dobrej pocit. Hodně se to zlepšilo nafouknutím předního kola z 0.5 na 2.5 atmosféry. Jak jsem zblblej z toho dýzlu, tak občas chci řadit sedmičku, protože mi to příjde už dost vytočený.
V létě chceme vyjet do Alp na naši první motodovolenou. Přes zimu jsem přečetl všechny cestopisy a přibral asi 10 kg. To musím zase shodit, protože mě dost škrtěj kalhoty asi za 3 tácy a nechci kupovat nový. ( Mimochodem zrovna včera jsem byl služebně v bytě Igora Brezovara a dostal jsem nové DVD Namibia 2011.)
Evidence tankování a spotřeby zde: http://www.spotreby...nda-600-cbf--a43251/

Tippo
Tippo napsal 10.05.13 v 13:34 10b.

pekne s tim cestujes taky se chystam

DOOMer
DOOMer napsal 25.08.12 v 15:42

hezká mašina

keto
keto napsal 14.07.12 v 21:12

Pěkná motorka i ostatní doplňky tobě chybí sedmička a mě alespoň o 1000otáček víc před omezovačem

Pechin1
Pechin1 napsal 15.04.12 v 20:26

Krásný a spolehlivý stroj Jasných 10b Tak ať slouží a dělá jen samou radost,přeji krásnou sezónu 2012 a v ní spoustu šťastných km bez nehod.

zdraži
zdraži napsal 14.04.12 v 22:59