Buell XB12R Firebolt (2004)

Vlastník 8Dawe
Vloženo 29.3.2012
Aktualizováno 6.9.2012

Buell Firebolt XB12R - Ultimátní stroj vybočující z řady silničních motocyklů ve všech směrech. Zasloužil by si svou vlastní kategorii.

Bullíka mám hodně krátce, takže se s nim ještě stále učím vycházet.
Moje první dojmy: Když přistoupíte k nastartované motorce slyšíte dunivý, uchvacující zvuk a vidíte chvějící se stroj, který působí téměř nervózním dojmem. Jako by vám chtěl dát najevo, že už chce vyrazit. Když trochu vezmete za plym monstrózní motor začne sunou motorku opřenou na stojanu směrem vzad. V tento okamžik máte pocit, že je to býk, který si právě odhrábne pravou přední, z nozder odfoukne prach a chystá se rozdrtit vše co mu přijde od cesty.
Při první jízdě na něm, jsem měl pocit že sedlám "Pegase na steroidech". Motor prostě táhne neuvěřitelnou silou.
A tak rychle jak se rozjíždí, tak taky brzdí. Přední kotouč který motorce přidává na unikátním vzhledu není pouze na okrasu a brzdí ještě líp než vypadá. To se ovšem nedá říci o zadní brzdě, která sama o sobě motorku zastavit nedokáže to spíš dřív ušlápnete pedál, ale od toho tady ani není. Jení přídavní efekt však v kombinovaném brzdění pocítíte (ti vnímavější).
Taky bych chtěl rozbořit mýty o tom, že Buell má těžkou spojku. Nepochybuju, že jsou kousky kde může být trochu těžší, ale můj Bullík mezi ně určitě nepatří.
To je zatím všechno určitě sem s najetými kilometry budou přibejvat další rozumy, ale na úvod to doufám stačí.

Arzerion
Arzerion napsal 05.01.13 v 09:54 10b.

Luxusní už aby jsi začal s tou přestavbou aby jsme mohly na jaře vyrazit projet nejaky zatáčky :)

Andrejska
Andrejska napsal 07.09.12 v 20:24

*Nádhera* jak jinak než za 10B
Dovolím si NESOUHLASIT s B.rider!!! já nejsem chlap a Buella jezdím takže prrrr s těmito slovy!!!

123ps
123ps napsal 06.09.12 v 18:36

Hezkééééééééj

harly27
harly27 napsal 26.05.12 v 12:59

peknej kousek,jak uz jsem ti psal ...10b jak jinak

Pjercak
Pjercak napsal 22.04.12 v 22:42

Ja ti nevim jede to od 4 do 6 ze byto nejak brzdilo no trepe seto jak kralik po koksu no a jezdit jinak nez furt plny to neumi No jeto super stroj