Kawasaki ZR 7 (2001)

Vlastník Kubislav
Vloženo 27.3.2012
Aktualizováno 26.12.2013

Je to parádní mašinka, která vypadá dobře a pěkně jezdí. Hodí se snad pro každého...

První dojmy - Na první jízdě sem byl trochu zmatenej. Před tím jsem měl Suzuki Burgman 125 a byl to celkem velkej výkonovej skok. Ale jinak jsem si to hodně užil a motorka mi po pár kilometrech padla do ruky.

Motorku bych doporučil pro - Je vhodná na každodenní ježdění do školy, práce atd... Na blbnutí kolem komína, ale i na cestu na dovolenou. Za den není problém dát 500 km. A hlavně výborný motorka pro začátečníky co to mají trochu srovnané v hlavě a i zkušenější jezdec si přijde na své...

Doplňky na motorce - Moto kufr o velikosti 62l, padáky, laděný výfuk.

Tak motorku jsem koupil v neděli (25.3.2012) měla najeto 33 000 Km. Teď mám najeto 53 500 km a všechno je v cajku. Je pohodlná, má pěknej zátah od spodku na čtyř vál. Vzhledově se motorka povedla. Je to klasickej naháč, ale ve verzi S takže je to trochu oživené jednoduchou přední kapotou. Světlo ve tmě svítí výborně. Na to jsem byl hodně zvědavý, protože Burgman 125 svítil hodně dobře. Jediná výtka jsou zrcátka nic tam není vidět musím si uhnout rukou. Potom mi celkem vadí vibrace mezi 5000-6000 ot/min. Odpovídá to cestovní rychlosti 115-130 km/h, které jdou do sedla a po delším čase už je to nepříjemné. Co se týká podvozku tak tam jsou drobné nedostatky... Na pěkný silnicích není problém brousit stupačky, ale jak přijdou nerovnosti tak je to špatný. Motorka se začne v zatáčkách vlnit a není to moc příjemné. Je to trubkový rám tak nemůžu očekávat super výkony :).
Přední vidlice jsou taky dobrý na klasický ježdění stačí, bohužel se nedají nastavit. U brzd mi chybí takový ten první nástup jsou takový tupý, ale potom když zmáčknu páčku víc tak brzdí dobře. Viděl bych to na pancéřovky. Zatím jsem nepocítil že by nějak extra vadly. Zadní brzda se celkem dobře dávkuje a na nějaký přibrzdění je akorát.
Do zatáček jde pěkně jsou tam znát široký řidítka. No při výjezdu z města když jedu 50 km/h na trojku a otočím plynem tak je tam 100 km/h hnedka . Oproti Burgamanovi 125 je to fakt parád. Párkrát se mi stalo že při přeřazení z 1 na 2 mi tam skočil neutrál. Občas se mi stane že tam chci dát kvalt a ono to dál nejde . Ta 6 by se hodila, ale zase na druhou stranu rychlosti jsou dobře poskládané a není potřeba tak často řadit.
Co se motoru týká tak tam jsem spokojen. Jde pěkně už od spodku potom nahoře kolem těch 6500-10000 ot/min je to bomba . Maximálka je zatím 210 Km/h tady bych viděl tak hranici toho motoru. Možná po větru by to dalo i těch 215 Km/h .Většinou jezdím kochačku do těch 130 km/h a na tohle ježdění je motorka fakt parádní.
Spotřeba při cestovní jízdě do 130 km/h se pohybuje kolem 6l na 100km. Myslím si, že mi zvedl spotřebu ten laďák co tam je, ani nevím co je to za značku, ale sound je fakt parádní Pokud se jede plnej kotel tak kolem 7,5l na 100km.

Ted dojezdím sezonu a pak asi Kawičku pošlu do světa... Vůbec to není špatná motorka, ale chtěl bych zkusit něco sportovnějšího. Tak uvidím jak se rozhodnu.

Technické informace
Rozvor: 1455 mm
Výška sedla: 800 mm
Pohotovostní hmotnost: 228 kg

Behy93
Behy93 napsal 05.02.13 v 12:34 10b.

Vypadá dobře, na jaře se musíme domluvit a vyjet ;)

Lucasoff
Lucasoff napsal 03.04.12 v 20:47

A ta brněnská je dobrá, kámo

Kubislav
Kubislav napsal 02.04.12 v 09:15

holyhell díkec , PavelGT no jo kdo dřív příde ten dřív bere

PavelGT
PavelGT napsal 02.04.12 v 08:36

Lucasoffe i Kubislave obě vaše motorky jsem sledoval na inzercích, tu červenou Brněnskou jsi mi vyfoukl před nosem, tak jsem si musel zajet pro svoji trochu dál
Jinak ať nám to jezdí ...

holyhell
holyhell napsal 02.04.12 v 08:07

ať to jezdí kámo vypadá celkem zachovale...