Rieju Tango 125 (2008)

Vlastník zatara
Vloženo 25.3.2012
Aktualizováno 1.10.2012

Malý, velmi lehký a obratný motocykl.

Motorku jsem zakoupil jako úplně novou v roce 2008.
Vědel jsem, že budu jezdit ze 75% na aslaftu a z 25% v terénu. Když jsem motorku poprvé uviděl a svezl se na ní, tak mně bylo hned jasné, že je to přesně stroj, který hledám. Motor klasika od yamahy sice ne zrovna s oslnivým výkonem, ale motorka to bohatě dohání svojí váhou a obratností. Nikdy se mně nestalo, že bych například v lese nevyjel. Na 125ccm má velice příjemný zvuk, hlubšího charakteru. Maximální rychlost se pohybuje od 100-110kmh (pokud se lehne), jinak není problém udržovat stabilně 90-95kmh. Samozřejmě ve stoupání výkon schází, ale o tomto tato motorka není. Dojezd na nádrž se pohybuje jen kolem 180km. Spotřeba se drží kolem 3,5l, což je výborné. Klady jsem víceméně napsal, tak teď napíšu co mně potrápilo. Ani ne rok a baterie byla posmrti (vytekla). Rětěz vytahaný po 3500km, nevím už ani co to bylo za šunta. Přední pneu nepravidelně sjetá po 8000( toto bylo ale způsobeno spíš špatným huštěním). Jinak všechno ostatní bez závad a funguje spolehlivě. V pohodě nastartuje i bez baterky ( jen pak nefungují blinkry). Levná baterka,řetězovka a gumy. To jsou asi jediné věci, které by měl výrobce změnit za kvalitnější.