Honda XL 1000V Varadero (2007)

Vlastník Angel1
Vloženo 18.3.2012
Aktualizováno 8.8.2017

Je to už otřepaná fráze, ale ano, splněný sen. Po dlouhém pročítání inzerátů, čtení cestopisů a zkušeností Vás, majitelů téhle velké motorky, je konečně v garáži!!

První dojmy - První dojem...něco tak velkého nemůžu uřídit!

Motorku bych doporučil pro - Pro lidičky co rádi cestují, ať už solo, či ve dvou. Těžkej terén pro varana není, ano, taky už jsem viděl zajímavý videa varana v těžkým off roadu, ale běžnej jezdec si to moc neužije. Naopak taková pěkná polňačka je fakt super poježdění.

Doplňky na motorce - vyhřívané hefty
zvýšení řidítek
padací rám
hlavní stojan
Givi E55 Maxia 3
Givi V35

Klady, zápory, zkušenosti...popravdě ještě není moc co psát. Nejdřív by se slušelo poděkovat Vám všem, kteří píšete své zážitky z cest, přispíváte do diskuzí a díky tomu jsou naše začátečnické kroky snazší. Děkuji Duhankovi který nelenil, jel se mnou pro můj stroj a byl nápomocen radou při koupi. No a konečně Miluška, moje ženuška, bez jejíž podpory mých snů by Varánek v garáži nestál. Děkuji.
Přece jenom po včerejší slunečné sobotě nějaké zkušenosti jsou. Varan je skvělej! Pravda, nikdy jsem nejezdil na ničem jiném, ale jízda s Varánkem mě nadchla. Pryč jsou obavy z velké těžké motorky. Jasně, je to těžkej kusanec a diskuze jsou toho plné, ale když má člověk (já ) skoro dva metry a sto kilo, tak to není tak hrozný. Překvapilo mě, jak snadno se ovládá, jak krásně se vede v zatáčkách. Nemám ABS, ale myslím, že i brzdy jsou docela v pohodě.
Další postřehy určitě přijdou s dalšími kilometry.

Tak po dvou sezónách zkusím něco připsat. Varadero bych si koupil znovu, je fakt dobrej. Pár tisícovek už jsme najeli a musím říct, že s jeho váhou (i plně naložený) se dá docela dobře popasovat. Je fajn, že je mu celkem jedno, jestli jedu sám, naloženej, naložený ve dvou, po rovině, v horách...varan jede pořád super. Možná brzdy by mohly být trošku ostřejší...Spotřeba mezi 5 a 5,5 litru je taky fajn.

LuboKotlan
LuboKotlan napsal 22.02.17 v 14:06

Ahoj, přidávám se ke kolegům, krásný stroj 10b.
Bojuji také s hrazdou na GPS, jestli to není tajné =) Mohl bych také poprosit o tvůj plánek na tu hrazdu? Předem děkuji
email: lubos.kotlan@adkotlan.cz
tel: 734 300 512

Božan3
Božan3 napsal 06.01.17 v 22:23 10b.

Ahoj...prosimtě koukal jsem na tu tvojí hrazdu na varanovi a že jsi posílal i plánek jak si jí vyrobit tak kdyby jsi mi ho poslal byl bych rád :) už mě nebaví koukat pořád na řídítka dik moc :)

XL600V
XL600V napsal 20.05.16 v 22:20

Pekna motorka???Ahoj vlastním také Varana 2003 supr až nato že mi při podřazeni třeba na dvojku a při mírnem podtočeni při meziplynu vynecha až někdy zhasne motor...nevim co s tim,píšes o tesneni vyfuku???Dik Zdenda

XLV
XLV napsal 04.12.15 v 21:13 10b.

Pěknej kousek

Turbíš
Turbíš napsal 15.02.15 v 11:53

Nádhernej macek. V tomto provedení jsem ho původně sháněl. Mnoho šťastných kilometrů.