BMW F 800 S (2006)

Vlastník Berry_MLK
Vloženo 15.3.2012
Aktualizováno 30.4.2015

BMW Motorrad - nový stroj v garáži.

První dojmy - Skvělý charakter paralelního dvouválce.

Při výběru rozhodly nakonec zkušenosti majitelů s motocykly BMW v mém okolí. A jejich důvěra v kvalitu, zpracování a jízdní vlastnosti. (Už vidím jak milovníci japonských motorek mlátí hlavou o monitor..)

Dalším faktorem bylo, že jsem nechtěl žádnou tuctovku co budu potkávat na každém rohu. Což F800S určitě splňuje.
Zatím nemáme najeto téměř nic. Jen po okolí a při cestě na evidenční kontrolu.

Nástup výkonu je oproti VTR hodně rozdílný. U VTR byl nástup prostě drtivý.
Tady je křivka výkonu poměrně lineární, ale mám pocit, že motorka jede až nahoře.
I když klame tělem. Pohled na tachomertr byl pro mě zatím vždycky překvapením.
Pocitově jsme jel méně než ve skutečnosti. Palec nahoru.

Ač se zdá motorka konstruovaná na sportovní posez, nepřijde mi, že by byla váha na rukou. Motorka se zatím jeví opravdu pohodlná.
Co mě trochu překvapilo je hlučnost motoru na volnoběh i po zahřátí. Údajně způsobeno vyvažovacím hřídelem.

Květen 2012
Už sme nějaký ten kilometr najezdili, tak se můžu trochu rozepsat.

To co motorku charakterizuje je nezáludnost. Je to hodná motorka a klidně bych ji doporučil jako první mašinu.
Při volbě motorky v této cenové relaci, bych si rozhodně znovu koupil BMW, než o dva roky mladší třeba GSR.
F800S je neokoukaná, pěkná motorka. I když vzhled vnímá každý specificky. Má tlumič řízení, letmo uložené zadní kolo na nádherně odlité kyvce, řemen. Tato má ještě ABS, PC a vyhřívané hefty. Jako celek je to výborně fungující motorka.

Projev motoru není podobný ničemu, na čem jsem se měl možnost svézt. Motor táhne v celém spektru otáček, připomíná elektro motor. Nemá problém posbírat se z trojky a krásně zrychlit. Nahoře potom jede trochu víc. Ale žádný zlom ve výkonové křivce se nehoná. Mám tedy výfuk Leo Vince a KN filtr. Seriový projev si ale myslím, že bude podobný.
Při předjíždění nemá smysl řadit nějak zásadně dolů.
Zvuk s laděným výfukem je asi nejvíce podobný motardu. Není to klasický dvouválcový dunění. Spíš takové "štěkání". V helmě ho až tolik neslyším, ale z reakcí okolí si myslím, že jsem slyšet dost.
Jediné co je úsměvné, je zvuk motoru na volnoběh. Jako když do válce vysypete hrs matiček.
Výkon je podle mě dostačující. Motorka klame tělem, a reálně jede rychleji, než si pilot myslí. Pohled na tachometr mě většinou překvapí. Což dokazuje naladění podvozku.
Kdo ale hodlá předjíždět 8 aut najednou, a lítá jako bezmozek, začne mu podle mě výkon brzo chybět. A bude muset F800S opustit.
Brzdy silné, s příjemným nástupem, dobře dávkovatelné.
Jediná výtka směřuje k převodovce. Královna přesnosti to zrovna není.

Když bych to shrnul. Čekal jsem klasické BMW, a dostal jsem klasické BMW.

elvis78
elvis78 napsal 01.05.15 v 10:02

o té převodovce a rachotu z motoru mi povídej. Není to ale co každej kus to rachot.Určitě jsi už o ročnících a jejich problémech četl třeba na forumgs, sekce f800gs, ten samej agregát, ty samý problémy v některejch kusech.Převoodovka má vůle, to jo, ale poznáš to při konstantní rychlosti a změně brzda motorem versus přidání plynu.JInak jsem v novější obuvi měl problém s řazením, to se vylepšilo poštelováním řadičky. je to lepší o 100%.Kolik máš nalítáno od koupi?

BorisVTR
BorisVTR napsal 25.10.13 v 03:13

Moc pěkny Bavor a pěkne napsaná recenze.Preju hodne pohodovych km a davam 10b.

Tazitaz
Tazitaz napsal 19.03.12 v 21:29

Fešák.Taky jsem po něm koukal.

snake33
snake33 napsal 19.03.12 v 17:01

pekny... kdy mi ji ukazes

Berry_MLK
Berry_MLK napsal 16.03.12 v 21:02

Koukej se dat brzo do kupy. At muzem vyrazit..