Triumph Speed Triple (2008)

Vlastník .EFENDY.
Vloženo 12.3.2012
Aktualizováno 11.10.2012

Speed Triple 1050 naháč supr ovladatelnej s výborným krouťákem

Rozhodoval jsem se mezi Brutalkou 910 nebo 1078 a Speedem. Sice je Brutalka výkonově ještě daleko lepší než Speed, ale můj dojem z Brutale byl takový , že ten výkon stejně nikdy na plno nevyužiji. A celá ta motorka(motor- podvozek) dává smysl až se pořádně tahá za heft a v tom je fakt brutal. Ale jinak musím smeknout , ta motka je asi nejlepší na čem jsem seděl. A další věc která mě trochu mrzí , je trochu nadstandartní servis. Asi to prostě k Brutele patří

Přivezl jsem ji v sobotu 10 3 . . Najeli jsme 390km a oproti Hondě 954 , nesrovnatelnej nástup výkonu od spoda, můžu sice zapomenout na rychlosti přes 240 ( 297 na tacháči už asi nikdy neuvidim ), ale ten spodek to je masakr. Vůbec nelituji a stejně má provozní rychlost byla tak do 200 a na to je Speed jak stvořenej.
Další věc co mě mile překvapilo je spotřeba na dálku. Jel jsem max. do 160 a na zádech jsem měl batoh a na nádrži tankvak a i tak průměrka po 390 km mě mile překvapila. 4.80 !!!.

17.3. 300 km přes Orlík na Slapy a zpět do Plzně. Jízdní vlastnosti úplná paráda,motor tahne ďábelsky od spodních otáček , motka suprově ovladatelná do zatáček si lehá sama, brzdy s okamžitým účinkem trochu jedovky a při drsnějším otočení plynem to chce stále na zadní. Ideální rychlost 130-170 při 200 je to maso a při 240 masakr - prostě je to naháč. Spotřeba na 300 km a to jsem pořádně topil pod kotlem 6.2l.

18.3.První výlet s batůžkem cca 350 km. Motka i ve dvou supr ovladatelná, výkon tohoto tříhrnku snad nikdy nekončí. Spotřeba ve dvou na 350 km 5,1. a to jsme ho nijak nešetřili. Jediné malé negativum - spolujezdkyni se prý lépe sedělo na 954. Jelikož jezdím v 80% sám, tak mě to moc netrápí ))

16.6. za 3 měsíce najeto 4000+. Se Speedem jsem se už řádně seznámil. Zatím žádný technický problém. Začal jsem za něj řádně tahat a spotřeba poskočila na + - 7litrů dle křeče v zápěstí ).jinak při pohodovce 5+. Slušelo by mu pár koníku navíc,ale na naše silnice s pohodou stačí a na okruhu ho mučit nebudu. Při rychlosti +220 je masakr se udržet, tak už mě vůbec nevadí , že 300 neuvidím, stejně bych ze Speeda uletěl )

Kuking
Kuking napsal 27.01.16 v 18:40 10b.

pěknej, až něco najezdim porovnání s 910 nebo TNT nebude chybět

nebrzdit
nebrzdit napsal 17.11.13 v 22:47 10b.

nebrzdit
nebrzdit napsal 17.11.13 v 22:46

Bajtek
Bajtek napsal 05.05.13 v 22:11 10b.

Bílá krasavice :) děkuji za přivítání u anglánů,myslim,že jsme to oba vyhráli :)

Cigin
Cigin napsal 22.04.13 v 18:13 10b.

Super motorka a pravdivý povídání včera jsem se přesvědčil, že při víc než 200 se na ní držím, jen jak veš na pleši !!