renocar_unor

BMW R 1150 GS (2000)

Vlastník vaca002
Vloženo 10.3.2012
Aktualizováno 13.4.2018

Náš pan Brambůrek je takový vlak, kterému koleje staví jeho podvozek. Industriálnost z něj vykukuje všude a současně žádné zbytečné plasty, kryty apod. Stříbrná mu fakt sekne a na svoje roky je to pořád mladík.

První dojmy - Váha, která říká bacha! Ergonomie, která říká pojď! Ovladatelnost, která říká to v pohodě dáš!

Motorku bych doporučil pro - Pro simitom, kterému jsem ji prodal a doufám že si ji užije stejně dobře jako já. Asi budu brečet!

Máme jej krátce. V říjnu 2011 jsem prodal svoji Hondu Transalp a řešil jakou dál. Chtěl jsem něco na občasné ježdění, výletky ve dvou a občas na nějakou lehkou blbinku. Honda byla líbivá a spolehlivá sedmistovka, která se ale po plném naložení kufry a manželkou ( není metráček) stávala dost malátnou a ne moc bezpečnou společnicí. Jinak jsem neměl problém. V rámci dostupnosti financí jsem vybral 3 možnosti: Honda Varadero, KTM Adventure a BMW 1150GS. Kolega který si před nějakým rokem užíval Varadero mi Hondu v podstatě vymluvil. Jezdil na ní s manželkou a plnou bagáží a nadšený zrovna nebyl. Solo v pohodě, ale pak ta všechna hmotnost nahoře!!! KTM jsem nakonec vyškrtl. Ne pro nespolehlivost, ani kvůli servisu ale je to opravdu spíše cestovatelské ENDURO pro jednoho a to jsem nechtěl. Volba tedy padla na BMW. Vždycky se mi líbilo, ale jezdí jich tolik! Už vím proč. Ve stejný měsíc co jsem prodal Hondu jsme se jeli podívat na jedno GS do Budějovic. Bylo z Rakouska, mělo ABS ( což jsem chtěl ) a vypadalo že se o něj i někdo staral. Měl najeto 64tis. Jel jsem se projet a zažil mnoho změn. Překvapila mě HMOTA, kterou jsem měl mezi nohama ( ne ta hnědá). Díky dole položenému těžišti není skoro vůbec znát ( mimo tlačení). Rozjel jsem se a kovové zvuky které jsem slyšel, mě trochu rozhodily. Myslel jsem že jsem nechal vyklopený stojan, ale ne. Na první křižovatce jsem si sáhl skoro na dno s přepínači blinkrů. No to je teda binec! Už jsem si na ně zvykl, ale až pojedu na nějaké běžné motocykletě tak to bude zase blázinec. Řazení je trošku tvrdší ale nic extrémního. Krouťák je boží! Přenos kardanem na zadní kolo je bez slitování a párkrát mi trošku ustřelila prdelka. V zatáčkách mi ji asi někdo pomáhal naklánět a držel stopu, jinak si to neumím vysvětlit. Prostě v tom je úžasnej! Tak jsem ho zaplatil a jako kolona s autem jsme vyrazili do hlavního města. Znáte ten pocit, kdy kluk dostane novou hračku? Tak to bylo přesně ono a celou cestu jsem se s panem Brambůrkem ( jde o citový vztah) úzce seznamoval. Pořád mě přesvědčoval o svých kvalitách a poctivé strojařské práci. Spotřeba byla trošku vyšší ale nyní se trochu srovnala stylem jízdy na 6,2L což jde. Už vykukuje na nebi Punťa tak jsme se jeli s Kukinkou a panem Brambůrkem projet. Při jízdě nevím že někoho vezu a to se mi líbí! To se nedá s Hondou srovnat. Stabilita je úžasná a výkon akorát. Brblání na 6 při 3500ot. a jízdou cca.130km/h !!! Co ještě dodat: Mám na něm najeto zatím opravdu málo kilometrů. Kupování motorky po sezóně je prostě duševní zimní očistec a doufám ( doufáme) že si sním teprve letos pořádně užijeme.

17.3.2012
Tak jsme konečně vyjeli všichni tři někam do přírody. Vybrali jsme Kokořínsko přesněji Harasov. Je tam rybník a celkem hezké okolí. V létě tam ale bude jistě lépe. Manželce jsem přidělal na pana Brambůrka boční madla, aby si byla jistější když trochu přiložím, nebo zahřeju Bremba. Počasí bylo boží a už se naši kolegové ukazují na silnici. Na silnicích je ještě hodně štěrku a písku, tak jsem jel kochačku a má to něco do sebe. Ujeto nějakých 200km, termoska kafíčka a svačinka. Vlastnosti Brambůrka jenom potvrzují jeho určení. Chování je bomba a to hlavně člověk pozná v těch esíčkách a vracečkách! Je to jedno jestli jedu sólo, nebo s baťůžkem. Vracečka do kopce se dá jet i na trojku a hlavně po přidání heftem hned táhne. Zatím jsem velmi spokojen a za odměnu ho vypucuju i za ušima!!! Dávám pár fotek.

vcelimuz
vcelimuz napsal 21.12.14 v 09:49

moc pěkný .Hodně km.a samou radost.Dávám 10.

Protest
Protest napsal 18.10.13 v 16:44 10b.

krásná leštěnka! Ty madla jsou dobrá vychytávka 10b

Mipule
Mipule napsal 12.10.13 v 08:41 10b.

Vymazlenej...

popinjay
popinjay napsal 29.11.12 v 18:08 10b.

pekne a uprimne si to napisal.
uzi si ju !

Pechin1
Pechin1 napsal 20.03.12 v 08:37

Nádhera jak jinak než 10 bodů Přeji krásnou sezónu 2012 a v ní plno pohodových km