Piaggio Ciao 50 (1980)

Vlastník Caorle
Vloženo 5.3.2012
Aktualizováno 11.8.2012

Konkrétně jde o model Piaggio Ciao PX. Tenhle italský nezmar se vyráběl jen s estetickými úpravami skoro 50 let! Ten náš vyjel z továrny v roce 1980.

Moped jsem koupil 25.1.2012 z Aukra a za pár dní byl už v garáži. Startovat jsem ho musel trochu déle, ale nemůžu mu to mít za zlé (bylo -16*C a vypadal, že dlouho stál). Celkem jsem zjistil jen 3 závady:

• spojka spíná moc brzy
  • páčka zadní brzdy je urvaná
  • celý moped je dost "zaprasenej" od barvy

Nyní je už moped krásně vymydlený a proběhlo přelakování šedých plastů černou barvou (prokouknul ;). Brzda je už zpravená, na spojku ještě čekám...

Moje Ciao -
Reklama z ’80 -

Cesty:
Jel jsem s ním několikrát na delší cestu. Největší zápřah dostal ale při cestě na Ještěd, kdy jsem mu musel těch posledních cca. 300m pomoct šlapáním. Jinak proběhla tahle i všechny další bez komplikací. Nikde mě nikdy nenechal a že jsem mu dával co proto (Č.L. - M.B. a zpět = 100km, Č.L. - Liberec a zpět = 110km, Č.L. - Ještěd a zpět = 90km).

Zkušenosti:
Celkem jsem s ním spokojený, chytne vždy a všude. Jediné, co bych mu vytkl jsou vibrace při vyšší rychlosti než 32km/h, neodpružené zadní kolo (ještě že výbava PX obsahovala aspoň velké odpružené sedlo), absence dalších převodů nebo aspoň variátoru - co bych za ně při 40km/h dal :(

Jediná porucha při cestě byl ucpaný karburátor, stačilo vyčistit a jezdí vesele dál. Výhodou je, že je potřeba jen povinné ručení a min. AM. Je to nesmrtelné pičikolo :)