Honda XL 1000V Varadero (2003)

Vlastník Cervajz
Vloženo 4.3.2012
Aktualizováno 4.3.2012

Vysněná motorka. Má čtvrtá v pořadí a mám pocit, že snad i poslední, protože u ní hodlám zůstat.

Po té, co jsem v září 2011 prodal naháče Hondu CBF 500 (2006), jsem si řekl, že to do jara vydržím bez motorky - téměř podzim, člověk už si moc nezajezdí...no...vydržel jsem to přesně dva měsíce, (kluci a holky to se nedá, jak je člověk zvyklý jezdit denně...to je jak bez ruky pak), v listopadu jsem si jel pro tuhle krásku :c) A nelituju! Všichni víme jaká byla letošní "zima" (2011/2012).

Zkrátím to - po dvou krásných letech s CBF 500 (a po 17tis km), což je mimochodem skvělá mašina, nedám na ní dopustit, nikdy mě nezklamala - jsem se rozhodl, že bych chtěl něco s vyšším obsahem, něco co by bylo pohodlnější při horším počasí a když občas člověk musí na dálnici (i když tam je nuda) - přeci jen ten naháč na to moc stavěný nebyl, dost na něm foukalo.

A protože Hondu mám rád, tak volba byla jasná, narazil jsem na inzerát, kdy mašina měla najeto 12tis, a opravdu - byla jak čerstvě vybalená z krabice, bez kazu :) Od podzimu už jsem na ní nalítal přes tři tisíce km - tak se to pokusím srovnat s předchozí CBF 500.

První co mě zaujalo, ještě než jsem na ní sedl, je nadherně mohutný předek - je to opravdu dospěle vypadají stroj, společně s objemnou nádrží působí opravdu "velce". Až jsem se trochu vylekal, jestli takového mamuta ukočíruju. Hned po nasednutí další rozdíl je výška - Varadero je opravdu vysoké, což mi při mé výšce 183 cm naprosto vyhovuje - jen to byl nezvyk - člověk si musí dávat pozor, kde zastaví aby dosáhl na zem (jednou jsem se málem na křižovatce zřítil, když jsem zastavil nad výmolem a neměl jsem kam opřít nohy :D).

Hodně se tu diskutuje váha motorky - ano, je relativně těžká - ale není to vůbec tak děsné jak jsem se bál a jak jsem vyčetl z většiny názorů a to nejsem žádný svalovec - na místě je to občas trochu boj, ale ve chvíli kdy se rozjedete aslespoň 2 km/hod tak je stejně ovladatelná jako to CBFko, nepoznal jsem v tom zásadní rozdíl. Takže váhy se nebojte - jednou když jsem upadl z místa se mi jí i podařio samotnému zvednout.

Nějak jsem se rozepsal, tak už snad jen heslovitě - první jízda, ač jsem byl vyklepaný, byl nádherný zážítek - Varadero krásně do zatáček sedí, je pohodlné, nefouká na něm (konečně mi nemrznou ruce), má suprový zátah i zvuk se mi líbí. Zatím jí využívám jen na přesun do práce a z práce (20km), delší vyjížďku teprve plánuji na hezčí počasí - ale i tak je to radost jet i těch pár kilometrů. Spolujezdci si pohodlí oproti CBF též vychvalují.

Snad jsem vás neunudil k smrti :)

sommer
sommer napsal 13.02.14 v 23:52

Pěknej Varánek přeji s ním spoustu zážitků 10b

Petr_TA
Petr_TA napsal 17.12.13 v 09:41

Moooc pěkný Varaderko
Taky jsem si ho pořídlil ...
10b

PokyXX
PokyXX napsal 11.03.12 v 11:21

Krasnej Varan ,tiez som po Varaderu pokukaval,ale chcel som nieco rychlejsieho na dialnicne presuny...,ale je to suprova masina ,tak nech sluzi 10b

kopyr
kopyr napsal 10.03.12 v 19:16