Jawa 250/559 panelka (2012)

Vlastník lewisss
Vloženo 20.2.2012
Aktualizováno 22.8.2013

Jawa Tatra 860 ccm.Tohle kladivo je další z mojich úchylnejch nápadů.Tohle šasi je jen skušební pro lepší manipulaci s motorem.Nerad se v zimě nudím a tak s toho vždycky vypadne nějaká kravina.

První dojmy - Dojmy? dojmy kolem jdoucích bych nechtěl vůbec vědět.

Motorku bych doporučil pro - pro sebevrahy

Doplňky na motorce - nahřívání vozovky,po nasazení výfuku i zametání krajnic

Na novém videu je motor po menším ladění a je to i na něm vidět i slišet..Zvětšil sem difuzor karbece a vrátil sem zpět dvojité pružiny na ventily.Naladil rozvody a předstih a motor jde krásně.ale chtělo by to ještě větší karburátor.Pokusím se časem něco sehnat.Jinak motor jde pekelně rychle do toček,což je i vidět,je tam totiž lehounká klika,tím pádem to musí mít velkej volnoběh jinak chcípá.mco sem toho ještě nenajel ale táhne to okamžitě,vypadá to že by to mohlo i slušně utíkat.až vyřeším výfuk(aby se občané nepos..)tak to protáhnu víc. Tenhle nápad už jsem měl před časem ale jen jako dekoraci,jako pípu na pivo.Prostě jsem jen tak napasoval válec s hlavou z tatry na karter z panelky a chtěl sem s toho udělat pípu.Ale po čase mi začlo vrtat hlavou jestli by něco takhle šílenýho mohlo taky fungovat,no a tak sem to skusil a ono to jde.Motor je předělanej z Jawa 250 panelka.válec s hlavou a pístem je z Tatry 815.Obsah sem spočítal na 860ccm.Motor sem musel nacpat do nějakého rámu jen abych s tím mohl trochu líp manipulovat.Startovali sme to na zemi a to prostě není ono,takže jestli se mi někdy povede vyladit to aby to trochu normálně jelo pak teprve budu přemýšlet že s toho postavím celou motorku.Jinak startovat tohle nohou je docela bolestivý,kope to hrozně.

lewisss
lewisss napsal 05.07.18 v 18:25

Asi nedotáhnu,nvim kam, stálo mi to doma jak mrcha tak sem vyndal motor, rám sem založil a motor vystavil. ted už mám jinou zhovadilost na hraní.

Marty68
Marty68 napsal 04.07.18 v 23:44 10b.

to je brutus. těším se , že to dotáhneš.

kilix
kilix napsal 24.02.16 v 14:15 10b.

ty kokos
máš 10 bodov, na toto sa ani nič nedá povedať.
to je tak šialené, že je to geniálne

jáwkastroj
jáwkastroj napsal 19.10.15 v 20:38 10b.

tak to je pecka

liborbanok
liborbanok napsal 02.11.13 v 11:50 10b.

no doprdele!!