KTM 250 SX-F (2011)

Vlastník SpikeMT
Vloženo 4.2.2012
Aktualizováno 27.1.2014

První pokus o nahlédnutí do světa MX. Chtěl jsem co nejlehčí 4T stroj se vstřikováním a hlavně to musela být KTM ... volba byla jasná.

Motorka koupena od Weschta

První dojmy - Motokros je prostě prdel největší. Každý kdo jezdí silnici by si tohle měl vyzkoušet. Zkušenosti z motokrosu se pak dají zužitkovat na silnici. Jsem moc rád, že jsem si vzal "dvěpade", a nedal na rady kamarádů ať si pořídím rovnou 450. Motorka je lehká, ovladatelná a výkon pro začátečníka je dostatečný.

Tak motorka je zatím v garáží, protože není počasí na to se s ní sklouznout. Dýchat ten ledový vzduch v těchto mrazech se mi fakt nechce. Tak čekám. V mezičase čekání jsem pořídil výstroj, takže už jen vhodné teploty a jde se jezdit.

Upgrade:
KTM 250 SX-F je z továrny vybaveno pouze kick-startem. Protože zatím všechny enduro závody, kterých jsem se účastnil začínaly s vypnutým motorem a po odmávnutí všichni jen zmáčkli čudlík a byli v trapu, já tam zůstal a snažil se motorku nakopnout ... tak jsem se rozhodl pro vylepšení. Z katalogu Powerparts 2013 jsem si vybral starter kit. Je to paráda. Motorka je o cca 1 kg těžší, což jsem vůbec nepoznal ... stačí se jenom méně najíst a váhový deficit je srovnaný.

Lubos92
Lubos92 napsal 19.08.13 v 13:42