Honda PC 800 (1997)

Vlastník Morybundus1
Vloženo 4.2.2012
Aktualizováno 29.11.2014

Honda PC 800 Pacific coast je nádherná rarita z let 90 a stále je na ní pěkný pohled. Pohodlný posed řadí motorku do cestovních strojů.

První dojmy - Velký úložný prostor, Hezký vzhled, spolehlivý motor.

Motorku mám doma pár hodin, ale už jsem ji stihl projet cca před měsícem. Sedělo se mi na ní moc dobře a to je základ pro požitek z jízdy. Koupil jsem si ji po ročním ježdění na skůtru Aprília Scarabeo GT500, který mi už připadal slabší. To samé se může stát i u této motorky, ale dál to s výkonem řešit nebudu. Musím na ní udělat spoustu práce a pak budu moci napsat víc.

První zkušenost po najetí 80km

Tak jsem dnes najel prvních 80km. Musím říci, že je to hodně pohodlnej a hodnej cesťák. Bere pěkně od spodku a myslím že ve 3 000ot/min je to tak akorát na pohodu. Při 4 000 ot/min se začne probouzet a pěkně dotahovat. Myslím, že budeme kamarádi. Zatím jsem jel max 120 ale pro začátek a hlavně teď na stav silnic je to dost. Pohoda je opravdu při 80 - 100km.
Po přechodu ze skůtru je to docela mazec, teď musím používat i nohy. Hodně se mi líbí ten zvuk, pěknej bublák, ale žádnej řvoun. Plexi je super, jezdím s otevřeným hledím a žádnej problém, při výšce 178cm jsem schovanej až, až.

Najeto něco přes 1000km
Najeto něco přes 1000km a stále spokojenost. Začala mi i fungovat kontrolka na neutrál.

Jelikož mi začala mašina žrát olej, poohlédl jsem se po náhradním motoru a nakonec koupil celou motorku po bouračce z Francie. Motor se zdá být o mnoho lepší, tak ho přehodím a uvidím. Mám tak bez plastů, světel, plexi a vidlic kompletní ND. Pláště a kotouče jsou nové i baterka je OK. Až přehodím motor, napíšu víc.
Jinak svezení po ujetí 2700km hodnotím moc dobře.

Výměna motoru
Tak motor přehozen i s karburátory, obě kola, dále tachometr v Km, podtlakový ventil, mechanika spojky ( nádobka s páčkou ), ventilátor, zrcátko a další prkotiny. Motor se zdá být v pohodě, nežere - nekouří, líp táhne a to už od 2000ot./min, je tišší.

Michal.72
Michal.72 napsal 12.01.23 v 00:07 10b.

Morybundus1
Morybundus1 napsal 16.11.14 v 10:11

Jelikož pasu po větší Hondě ST1100 Pan European, můj stroj PC800 změnil majitele. Možná budu litovat, ale to už tak bývá.
Pacifiku nemám co vytknout, snad jen malou nádrž, jinak jsem byl opravdu spokojený.
Byla to moje vymazlená, dospělá, cestovní motorka, na kterou jsem se mohl spolehnout.
Doufám, že si s novým majatelem budou rozumět.

kawazx10r
kawazx10r napsal 28.07.12 v 19:31

s tím pěkným pohledem bych byl opatrnej ale je to kus historie, jako K1 např. paráda

fery251
fery251 napsal 09.07.12 v 19:56

Krásná cestovní mašina...úžasný tvary, jen ten kufr by možná chtěl dát do červené barvy. Ale i tak si zaslouží 10b

jakattara
jakattara napsal 02.06.12 v 08:01

Nádhera, ale to už jsem ti psal na maxících. Přeji ať slouží věrně jako pes ;) .