Suzuki GSF 600 Bandit (1995)

Vlastník JanďaB
Vloženo 3.2.2012
Aktualizováno 22.10.2019

Motorka od které pořád nevím co mám čekat

První dojmy - Dojmy nevím. Prostě jsem ji chtěla

Tak mám o něco větší motorku!!! Jupí!!! Mám konečně svého vysněného Bandita Je to úplně něco jinčího než se lámat na GS 500. To pohodlíčko.

Jo tak takhe euforie mě vydržela asi měsíc

Že já si vždycky naběhnu s koupí motorky a je pak na ní práce jak na kostele.
Opět motorka která " jenom hupsla do příkopu a měla poškrábané kalíšky od budíku a pochroumaný přední blatníček." Pdrdlačky!!!
Ta se musela válet jak vzteklá. Jo ale holt když někdo umí krásně mezi řádky do smlouvy vpašovat to že motorka fakt není v kondici, tak mě pak nezbyde než držet hubu a přemýšlet co se s tím provede. Mimochodem tím to bych chtěla tomu hodnému pánovi co mi ji prodal poděkovat!!! Ještě že jsem za ní nedala majlant.

Jezdilo se na ní dobře do té doby než jsme se vrátili z dlouhé vyjížďky a bota byla celá černá od oleje. Takže se sundali na míru dělané padací rámy ( musím uznat že s tím si dal někdo práci a vypadalo to i hezky) a ukázalo se že na víku je lepená díra které si při koupi nevšimli troje oči.
Sněkterými vadami na kráse jsme ji už kupovali a počítali s nima. Jako třeba dolámaný podsedlový plasty na kterejch se začal zvedat lak, řidítka jak z prvních závodních strojů, budíky který nebyli ve sto pro kodici...
No a po čase se začali objevovali další nešvary jako zatuhlý přední brzdiče, během vyjížďky totálně umřel zadní tlumič,..No bylo toho požehnaně. S něčím se počítalo s něčím ne

Barva že jedinej kdo by mi ji záviděl byl lahváč :-/

Jediný co bylo v pořádku byl rám a že motor šel jak hodinky.

Tak co teď s tím???

Mám doma šikulu a pár dobrých známých co nám s tím pomůžou tak hurá do komplet renovace!!!

Momentální stav k začátku února 2012:
Komplet odstrojeno, opískováno, rám daný do černého comaxitu, vyměněný podsedlový plasty, který mají konečně i madla, všechno rozbroušeno, vykytováno, připraveno už pouze pro bílou metalízu. Koupené nové hrazdové řídítka, opravený motor, tlumič po repasi, přebalený laďák a nový vzducháč. Jo a od ježíška jsem dostala čiré brzdové světlo
Za námi toho je už dost ale před námi taky. Holku čekájí ještě na nové nápně do vidlí a rozebrat a vyčistit přední brzdiče. No a samozřejmě to ještě všechno doposkládat a rozhejbat.
K dokonalosti už jen novou baterku a přední gumu a budu mít novou motorku

Takže práci zdar!

Půlka března a první víkend kdy skoro brečím že motorku mám ještě rozloženou. Všichni už své stroje vytáhli jen já nemám na čem vyrazit. Ale kdo si počká ten se dočká.
Lak už jde do finále, motor a elektrika už je na místě, vyčištěný karburátory, olej už taky dostala a pošťák mi snad přinese tenhle týden držák na kufr.

Konec března
Motorka už je nastříkaná komplet!! Z tlumičů je sundaná barva a za úmorné práce rozleštěno do lesku.
Přezuté pneu a při té příležitosti jsem měla sto chutí vzít osu předního kola a poslat ji kamsi pánovi co tu motorku předemnou zbořil a dával ji dohromady. Nikdy by mě nenapadlo že někoho napadne vařit osu kola!!! Představa jak zase letím přes řidítka protože mi upadlo kolo mě zrovna nenadchla. No né všichni opravujou vše poctivě :-/

Únor 2013
Tak bílé metalízy jsem si dlouho neužila. Vybrala jsem si tak blbej druh vodou ředitelné barvy že si s ní neporadili ani profíci. Třetí pokus o nastříkání, kdy už jsme to odvezli lakýrníkovi, za kterého se dost lidí zaručilo, skončilo neustále měkkým a nevytvrdlým lakem. Takže opět do vzorníků a z bílé je tmavě modrá. Tentokrát na první pokus a musím uznat že to je možná lepší než ta bílá.

Na podzim při poslední vyjížďce mi začala motorka stávkovat a jela v rytmu možná dva, možná tři válce výjmečně na čtyři. Domů jsem tak tak dojela. Bohužel jsem kousek od domu natankovala plnou nádrž a ta mi přes noc vytekla komplet celá na podlahu garáže skrz zaseknuté karburátory. Diagnoza karburátory KO :-/
Jejich oprava je skoro cena nové motorky Tak se koupili starší a doufejme že na nich alespoň chvíli odjezdím.

Musím říct že jsem byla nalomená že půjde do světa, ale copak mám prodat teď témeř novou motorku?

Marge01
Marge01 napsal 01.06.16 v 11:08 10b.

Můžu se zeptat jestli jste to stříkali nějak doma nebo u profíků a co to vyšlo? taky o tom uvažuju Díky moc!

buřtus
buřtus napsal 14.04.16 v 21:23 8b.

Jestli my to teď nemáme skoro stejné :D Přeju štěstí, taky jsem se s tim sral dlouho. Ale co si člověk neudělá sám.. :)

TC-Def
TC-Def napsal 09.02.13 v 12:08 10b.

Pěkný bandit, ať slouží a máš konečně štěstíčko na dobrý věci a né jenom špatný :)

Dráťa
Dráťa napsal 02.02.13 v 17:28

Vařená osa kola? Bože, ty lidi jsou hajzlové... :´-

Johny89
Johny89 napsal 21.05.12 v 12:41

Jsem zvědav na ten černý rám a bílou metlu!

Přemýšlím že bych taky časem zrenovoval...ale nevím jaké barvy...tak jsem zvědav na fotky!