Cagiva Elefant 900 (1992)

Vlastník dalila
Vloženo 30.1.2012
Aktualizováno 21.3.2018

Vloženo: 12.11.2012, Uskutečněno: 12.11.2012, Zhlédnuto: 8x

Z důvodu nikdy nekončící touhy po vylepšování a upgrade mého trupu jsem vymyslel následující:
Narychlo namontované přepákování LIGHTECH svůj účel plní na jedničku-
je lehké,řazení a brždění má najednou úplně jiné koule a taky je hezčí,ALE:
dal jsem ho tam tak debilně,že nemohu namontovat konzolu zadní pravé stupačky,protože mi tam vadí pumpa. Tedy jsem se rozhodl s tím něco udělat,ale chodím okolo toho už týden a nic... Jediný nápad,který jsem dostal je,že namontuju pumpu přímo na páku z.brzdy a budu ji při brždění tlačit na tyčku,která bude na pevno. Tedy přesně naopak než je běžná praxe... Můj mechanik se mi trochu vysmál,ale spíše proto,že jsem mu to dobře nevysvětlil. Zkouším to doma za pomoci stavebnice Merkur,která mi přijde na takovéhle zkoušení bez řezání a vrtání naprosto ideální. Zároveň tak stanovím velikost a tvar nové konzole. Něco už mám a pokud to bude správně fungovat-je to řešení lehčí než předtím a i vyřeším problém se zadní stupačkou. Jen připomínám,že primární důvod pro aplikaci toho přepáčka bylo umístění baterky na pravý bok motoru před spojku,kvůli těžišti a váze silovejch kabelů...

Pokračování příště.

kozka (66) napsal 12.11.2012 v 16:32

Vypadá to, že bys mohl přinejmenším nezdravě „šmrdlat“ špičkou boty po prachovce. Pokud to teda vleze ke krytu spojky. No uvidíme jak se s tím popereš. Jo, máš pěkný hodinky

• Kratší stupačky,pako.

...tak jsem se posunul z levelu "docela rozumnej maník" do dalšího,a sice "strejda,co už ví..." A výsledkem jsou nové stupačky,o 3,5mm kratší. Původní stupačky přepákování LIGHTECH byly sice sklopné,ale měřily i s kloub

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 03.02.2016
    Uskutečněno: 03.02.2016
  • Titanové šrouby kotoučů

Gyroskopický odpor je svině. A proto došlo i na šrouby všech kotoučů,kterých je hodně a točí se na velkém průměru atd atd... Váha poloviční a navíc delikatesní provedení,za pozornost stojí frézovaný hexagon. Do titanu n

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 02.10.2015
    Uskutečněno: 02.10.2015
  • Titanové šrouby rozety

V rámci nikdy nekončícího boje s Gyroskopickou silou jsme se zdejším členem Pája19 dali dohromady seznam věcí,které se točí rychle a na velkém průměru a tedy brání prudké změně směru jízdy. A že si je necháme udělat z ti

Vloženo: 16.09.2015
    Uskutečněno: 16.09.2015