Cagiva Elefant 900 (1992)

Vlastník dalila
Vloženo 30.1.2012
Aktualizováno 21.3.2018

Deník motorky
Nalezeno 14 záznamů

• Kratší stupačky,pako.

...tak jsem se posunul z levelu "docela rozumnej maník" do dalšího,a sice "strejda,co už ví..." A výsledkem jsou nové stupačky,o 3,5mm kratší. Původní stupačky přepákování LIGHTECH byly sice sklopné,ale měřily i s kloub

Vloženo: 03.02.2016
    Uskutečněno: 03.02.2016
  • Titanové šrouby kotoučů

Gyroskopický odpor je svině. A proto došlo i na šrouby všech kotoučů,kterých je hodně a točí se na velkém průměru atd atd... Váha poloviční a navíc delikatesní provedení,za pozornost stojí frézovaný hexagon. Do titanu n

Vloženo: 02.10.2015
    Uskutečněno: 02.10.2015
  • Titanové šrouby rozety

V rámci nikdy nekončícího boje s Gyroskopickou silou jsme se zdejším členem Pája19 dali dohromady seznam věcí,které se točí rychle a na velkém průměru a tedy brání prudké změně směru jízdy. A že si je necháme udělat z ti

Vloženo: 16.09.2015
    Uskutečněno: 16.09.2015
  • Öhlins,tlumič řízení

V reakci na příhodu,kdy jsem se málem posral,protože se mi podařilo praštit levým i pravým dorazem v asi 110km/h na výjezdu ze zatáčky,kterou dobře znám jsem se rozhodl okamžitě namontovat tlumič řízeni. Öhlins jsem sehn

Vloženo: 24.06.2015
    Uskutečněno: 24.06.2015
  • Magnesiovy rychlopyn Domino

...protoze odjakziva nahoru radim bez spojky a poslednich par let vlastne i dolu,stalo se pro mne naprostou nutnosti mit moznost ovladat skrtici klapku rychleji a presneji,protoze kdyz neni vcas a presne zaklapnuto-tak p

Vloženo: 25.03.2014
    Uskutečněno: 25.03.2014
  • Montáž lehkého stojanu....

...je to pořád dokola... Sundal jsem ten obludně veliký ocelový ingot a nahradil jej krásným tlakově litým duralovým stojánkem co váží tak asi 30% váhy původního. Úhel motorky vystihuje dokonale,délka taky správná a tuh

Vloženo: 12.02.2013
    Uskutečněno: 12.02.2013
  • Zubaté nové kotouče...

...protože starými kotouči by se už dal chleba krájet,došlo na jejich výměnu... Materiál Corten B,síla 5mm (+-0,10mm) Nástřik středu sprayem na kamna nebo motory HD. A protože gyroskopická síla je blbá,trochu jsem jí

Vloženo: 17.01.2013
    Uskutečněno: 17.01.2013
  • Carbon zadní blatník a přemístění baterie

...tak konečně realizuju nápad s přemístěním baterie pod nebo vedle motoru,protože je to těžká věc a tak bude lepší ji mít u země. Taky kabely budou o dost kratší,takže nejen těžiště,ale i váha. Jedním z prvních kroků by

Vloženo: 02.01.2013
    Uskutečněno: 02.01.2013
  • Sedlo DD TUNING

...protože na ten původní humus se už nedalo koukat a navíc to děsně klouzalo,zavítal jsem do f. DD TUNING a na původní sedlo namaloval krejčířskou křídou svoji představu. Výsledek je dle mého názoru perfektní...

Vloženo: 17.12.2012
    Uskutečněno: 17.12.2012
  • ...na řídíttka Magura-radiální pumpa Magura.

...takže se mi opět povedl nevídaný handl a můžu provést upgrade ovladačů,tzn.brzdové a spojkové pumpy. Obě pumpy jsou radiální,obě jsou stejné jako má Ducati 1098. Spojková je Magura a brzdová Brembo. Oproti původním p

Vloženo: 30.11.2012
    Uskutečněno: 30.11.2012
  • Merkur forever....

Z důvodu nikdy nekončící touhy po vylepšování a upgrade mého trupu jsem vymyslel následující: Narychlo namontované přepákování LIGHTECH svůj účel plní na jedničku- je lehké,řazení a brždění má najednou úplně jiné koul

Vloženo: 12.11.2012
    Uskutečněno: 12.11.2012
  • Carbon+dural kryt řetězu...

...tak jsem si řekl,že původní ohromný kryt řetězu už nechci a z odřezkového šuplete (každý ho v ponku máte) jsem vytáhl kousek 2mm duralové pásoviny a z druhého šuplete karbonovou dlahu (původně z nějakého ortopedického

Vloženo: 03.09.2012
    Uskutečněno: 03.09.2012
  • Montáž přepákování LIGHTECH

Hned několik důvodů mě vedlo k sundání klasických zubatých enduro stupaček na litinové noze. Jednak to byla jejich pevná pozice s nemožností seřízení a tudíž limitující prvek při projíždění zatáček (taky zničené všechny

Vloženo: 27.08.2012
    Uskutečněno: 27.08.2012
  • Amputace budíku

V rámci nikdy nekončícího snižování hmotnosti jsem se rozhodl demontovat rychloměr. Stejně se na něj nekoukám,protože mám navigaci. A tak abych nevozil s sebou obé,jedno musí pryč. Demontáž samotná je jednoduchá: dvě m

Vloženo: 22.02.2012
    Uskutečněno: 22.02.2012