Lifan Evolution 2 (2009)

Vlastník moninka67
Vloženo 21.1.2012
Aktualizováno 21.1.2012

Krásná tříkolka s malým obsahem (250 ccm).

Koupeno v Německu, letos v březnu (2010). Zkušeností zatím málo, ale první příznaky "čínského původu" již se projevily. Museli jsme upravit řazení, předělat upevnění patek zadních světel, přívod benzínu. Rychlost max. 110 km/hod. Při vyšší rychlosti by se na našich silnicích celý stroj asi rozpadnul. Každý výmol je znát. Je to spíš na kratší vyjížďky na kochání se po kraji. Ale každý se za tímhle strojem ohlédne, protože vypadá vážně "sqvěle".
Po dvou víkendech v sedle dostala tříkolka jméno "Světlána". Zkušenosti z jízdy jsou zatím neutrální. Zvykla jsem si celkem rychle a ovládání mi nedělá problémy. Trochu jsem se toho bála, přeci jen ty tři kola se chovají jinak než dvě, ale i než třeba čtyři. Při poslední vyjížďce nám začala unikat brzdová kapalina. Musíme zjistit kde teče a rychle opravit. Jo, a shořela žárovka hlavního světlometu. Byla původní čínská, tak doufám, že poctivá česká vydrží déle.
Pocit z jízdy je pěkný, i proto, že lidé na ulici si stroje hned všimnou, mávají a hulákají pozdravy. Auta zpomalují a vydrží za mašinou jet dlouhé minuty a pozorovat Světlánu při jízdě. (Nebo možná mě???).Zapsáno 14.06.2010).

Trochu jsme poladili tlumiče (jsou stavitelné) a jízda je už mnohem lepší. Světlána už tak neskáče. Už se s ní sžívám a fakt si jízdu užívám. Světla svítí, olej neuniká, vše O.K.

Další vyjížďky, a "Světlána" se učí jezdit i trochu rychleji. Obsah je sice malý, takže to zase žádná divočina není, ale upaluje si i kolem 110 km/hod. Ale to spíše výjimečně. Do kopečka je línější a akcelerace nic moc. Ale to je dáno tím obsahem. Jinak už bez problémů. Chystáme se na nějakou delší cestu, pak se uvidí. (04.08.2010)

Byli jsme na výletě v Konstantinových lázních, príma kemp, všude točili dobrou Plzeň... Tříkolka to zvládla v pohodě, tam i zpět. No a já taky. Už nejsem tak vystresovaná jako na začátku, když jsem Světlánu ještě "zažívala" a jízdu si teď užívám. A o to jde především. Celkem ujeto cca 350 km. Bez problémů.

Sezóna ukončena poslední vyjížďkou a někdy v příštím týdnu mašiny zazimujem. A pak - čekání na JARO!!! (říjen 2010)

Blíží se nová sezóna a padlo rozhodnutí, že Světlána bude nahrazena něčím silnějším. Nebylo to jednoduché. Přirostla mi k srdci. Je to úžasný mazlík. Cítila jsem se s ní báječně a díky ní jsem začala konečně vnímat svět lidí na chopperech už jako jedna z nich. A nutno dodat - líbí se mi to.
Rozhodnuto - Světlána půjde udělat zase radost někomu jinému. (únor 2011)
Takže tříkolka je na prodej, vypsán inzerát. Je to jak s koťaty - rádi bychom aby šla do "dobrých rukou".

Světlána je prodaná! Věřím, že nový majitel s ní zažije spoustu krásných výletů. Monča

MimoCZ
MimoCZ napsal 21.01.12 v 20:30

Koukam, ze makoska na 4te fotce vypada vylozene nadsene . Svetlana byla rozhodne zajimavy strojek.