Harley Davidson XL 883 (2009)

Vlastník moninka67
Vloženo 21.1.2012
Aktualizováno 26.6.2013

Tříkolka Harley Davidson postavená v USA na bázi Sportsteru 883

První dojmy - První dojmy úžasné. Oproti tříkolce "Světláně" tahle opravdu jede. A dobře vypadá. Pár doplňků a bude podle gusta. V první řadě kufřík za sedačku a asi taky plexi. Je to jiná jízda než na klasické motorce. Spíš jak s "trakárkem" co ale dost jede.

Motorku bych doporučil pro - Pro holky, co si na dvě kola netroufnou, ale motorku by chtěly

Doplňky na motorce - Postupně instalováno: tlumič řízení, kufr s opěrkou, sundavací/zasnandací plexištít,

Tříkolka je koupena v USA a po mnoha peripetiích je konečně v garáži. Koupena proto, že jsem si po operaci páteře již na jednu stopu netroufla (původně jsem měla Virago 535, bohužel jen krátce). Je to motorka pro ženské, co z různých důvodů na dvě kola nevlezou, ale svět motorek jim není cizí.
Sezóna 2013.
První jízda okolo komína. Trochu jsme zmokli, ale už zase mám Berundu v rukách.

Začátky
Cestou z Ameriky se totálně vybil akumulátor, takže je nahrazen novým od YUASY. Zvuk super, vzhled taky. Čeká jí ještě doplnění o opěrku s kufrem za sedačku spolujezdce, místo stupaček plotny, ... no, uvidíme, co ještě dál. Mám plno nápadů. Ještě trochu smutním za "Světlánou", ale myslím, žemě to brzy přejde. Dost mě zarazilo, že tahle mašina nemá zpátečku. Tím bude manipulace na místě s 280 kg mašinou pro mých 50 kg docela mazec.

Tady jsou první postřehy: Najeto cca 200 km v sobotu 11.6.2011, po středních Čechách. Jízda byla v pohodě, dokud byla silnice alespoň trochu vyspravená. Bohužel jsme se dostali občas na vymlácené úseky a to byl horor. Měla jsem ruce úplně bolavé, jak jsem se držela, abych z tříkolky nevypadla. Ty tři stopy si vždy nějakou díru najdou, kterou vymetou. Mašina má taky moc tlusté "hefty", tak se mi špatně držely. Takže pořídíme slabší. Jinak v těch částech, kde silnice nebyla jak tankodrom, tak to byla paráda. Mašina si bublala krajinou a byl na ní moooc pěkný pohled. Zastavili jsme se v motorestu pod Řípem na jídlo, to však stálo za "málo". Dříve tam vařili dobře, ale teď- škoda mluvit.
Den se vyvedl, mašiny šly do garáže a za 10 minut začalo pršet. Akorát.

První vyjížďka po úpravách. Úpravy spočívaly na první pohled hlavně v instalaci velkého kufru za sedačku spolujezdce, ale bylo toho více. Místo stupaček jsou nyní plotny (nejsem moc velká a stupačky byly nepohodlné). Instalován tlumič řízení. Ten výrazně mění charakter jízdy v jízdu pohodovou i na našich "kvalitních" silnicích. Vyměněny hefty za praktičtější s menším průměrem. Kvůli kufru byla upravena celá zadní část.
Najeli jsme cca 300 km v neděli 14.8.2011 v pohodovém počasí i tempu. Motorka seděla jak přibitá, nebolely mě díky tlumiči řízení ruce, zkrátka paráda. Na odpočívadle pumpy u Slaného (prodejci doplňků Harley Davidson) jsem si koupila značkovou gumičku do vlasů a tílko, pokecala s "harleyářkou" ze stánku, takže spokojenost velká. Večer jsme opět ujeli bouřce, která nás nechala v klidu uklidit mašiny do garáže, než spadly první kapky deště. Povedlo se.

Je listopad, venku začíná být fakt zima. "Berunda" je v teple, v depozitu firmy MOTOPLUS, a tam přečká do jara. Kufr je v lakovně, aby ctil barvu. Myslím, že pak bude mašina už O.K. Těšíme se na jaro!!!

Mačeny
Mačeny napsal 13.07.19 v 00:34 10b.

Tak to je bombaaa

čert129
čert129 napsal 03.05.14 v 13:03

moc pěkný obě dvě , jedním slovem nádhera přeji Ti hodně šťastných km. a pohodu na cestách jasných 10b.

B.A.N.D.I.T.
B.A.N.D.I.T. napsal 28.04.14 v 07:42

Zajímavý kousek...

toša.
toša. napsal 20.04.14 v 19:40 10b.

super

-Pitbull-
-Pitbull- napsal 06.03.14 v 12:40 9b.

super vozítko