Honda GL1800 GoldWing (2006)

Vlastník 12012
Vloženo 7.1.2012
Aktualizováno 28.2.2017

Honda GL 1800 Gold wing r.v. 2006

První dojmy - Je to velká motorka, trocha respektu na první jízdu neuškodí. Váha je znát, zpátečka je opravdu nutnost. Nohama člověk v klidu dosáhne na zem. Když lehne, zvedá se zády - je to třeba nastudovat na youtube.

Ahoj, začínal jsem jezdit na choperech/cruiserech v roce 1998, kdy jsem pořídil Yamahu Virago 535. Potom jsem jezdil na Suzuki Intruder 1400, Hondě VT 750 Shadow a Yamaze XV 1600 Wild star. Jezdil jsem a jezdím na pohodu. V roce 2007 jsem si nechal z Itálie dovézt položeného vínového goldwinga (r.v. 2003). Oprava trvala asi měsíc a pak jsem se poprvé svezl. Jak jsem již zmiňoval, před GL jsem jezdil na Yamaze XV 1600 Wild star a myslel jsem si, že mám ,,velkou" motorku. Když jsem pak sednul na GL, bylo to jako když si přesedneš z osobního auta do luxusního autobusu. Měl jsem z velikosti, ovladatelnosti a váhy opravdu velký respekt, protože je to ,,veliká" motorka . Ovladatelnost mě překvapila asi nejvíc, přirovnal bych to asi ke slonu, který se chová jako baletka. Byl jsem zvyklý na motorky typu choper/cruiser, ale GL jezdí úplně jinak. Ať už se jedná o cestovní komfort, dlouhé přejezdy, průjezdy zatáček ve vyšších rychlostech, nebo ochranou před deštěm - je to nesrovnatelné. Jezdím většinou sám a tak si mohu dovolit v kufrech vozit mraky věcí sebou, aniž bych musel řešit, jestli se to vejde nebo ne. Také při opuštění motorky sebou nemusím tahat přilbu, bundu apod. Prostě jen zamknu a jdu.
Začátkem léta 2011 jsem si nechal z USA dovézt zlatého ,,golďáska" (r.v. 2006) najeto 10 tis. mil. Výbava je až na pár detailů stejná jako u r.v. 2003. Je zde radio se šesti reproduktory, trochu větší display, dálkové centrální zamykání, tempomat, chromovaný rám.
Nevýhoda u těchto motorek je, že se nesmí nabourat, protože díly stojí raketu ) a také to, že za ty prachy co se (nové) prodávají, tam Honda nedá žádný doplněk. Za všechno si musí člověk tvrdě zaplatit. Jsou to velmi drahé ,,zbytečnosti", které ve většině případů vyrábí fy Kuryakyn nebo Chrome Galaxy..., takže šetřím

Tačinek
Tačinek napsal 11.04.12 v 21:44

Dobrá volba.

stanley
stanley napsal 09.04.12 v 19:38

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 15.01.12 v 15:43

Za krásu a velikost jasně 10.
Tvl ale při pohledu do toho kontejneru jak tam vykládaj toho golďáska mi běhal mráz po zádech,doufám,že takový transport přežil bez újmy na zdraví

Raduzzo
Raduzzo napsal 14.01.12 v 13:19